Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականը մեդալների մեծ պաշարով վերադարձավ շվեյցարական Բեռն քաղաքում կայացած Եվրոպայի առաջնությունից:
Բեռն-Մոսկվա-Երևան չվերթով Հայաստան վերադարձան Եվրոպայի առաջնության չեմպիոն Հարություն Մերդինյանը, փոխչեմպիոններ Արթուր Դավթյանը, Վահագն Դավթյանը և Արթուր Ավետիսյանը, ինչպես նաև թիմի մյուս անդամները և մարզիչները` գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանի գլխավորությամբ:
Մարմնամարզիկներին դիմավորելու էին եկել Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը, Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանը, մարմնամարզության ֆեդերացիայի նախագահ, Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Ալբերտ Ազարյանը, բազմաթիվ մարզասերներ, հարազատներ և ընկերներ:

Сборная Армении по спортивной гимнастике с большим количеством медалей вернулась с чемпионата Европы, который состоялся в швейцарском городе Берн.
Рейсом Берн-Москва-Ереван в Армению вернулись чемпион Европы Арутюн Мердинян, вице-чемпионы Артур Давтян, Ваагн Давтян и Артур Аветисян, а также остальные члены сборной и тренеры, во главе с главным тренером Акопом Серобяном.
Гимнастов встречали генеральный секретарь Национального олимпийского комитета Армении Грачья Ростомян, министр спорта и по делам молодежи Габриэль Казарян, президент федерации спортивной гимнастики, чемпион Олимпийских игр Альберт Азарян, множество любителей спорта, родные и друзья.