Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականը մեդալների մեծ պաշարով վերադարձավ շվեյցարական Բեռն քաղաքում կայացած Եվրոպայի առաջնությունից:
Բեռն-Մոսկվա-Երևան չվերթով Հայաստան վերադարձան Եվրոպայի առաջնության չեմպիոն Հարություն Մերդինյանը, փոխչեմպիոններ Արթուր Դավթյանը, Վահագն Դավթյանը և Արթուր Ավետիսյանը, ինչպես նաև թիմի մյուս անդամները և մարզիչները` գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանի գլխավորությամբ:
Մարմնամարզիկներին դիմավորելու էին եկել Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը, Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանը, մարմնամարզության ֆեդերացիայի նախագահ, Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Ալբերտ Ազարյանը, բազմաթիվ մարզասերներ, հարազատներ և ընկերներ:

Armenia’s gymnastics team returned from the European Championships held in Bern with a big store of medals.
European champion Harutyun Merdinyan, silver medalists Artur Davtyan, Vahagn Davtyan and Artur Avetisyan as well as other members of the team and coaches led by head coach Hakob Serobyan returned to Armenia by flight Bern-Moscow-Yerevan.
The gymnasts were welcomed by the Secretary General of the National Olympic Committee of Armenia, Hrachya Rostomyan, the Minister of Sport and Youth Affairs, Gabriel Ghazaryan, the President of the Gymnastics Federation of Armenia, Olympic champion, Albert Azaryan, many fans, relatives and friends.