Լողորդներ Անի Պողոսյանն ու Արթուր Բարսեղյանը 2018 թվականի պատանեկան օլիմպիական խաղերի «B» կարգի ուղեգիր են նվաճել
10:43 - 29 Հուլ, 2017
Բուդապեշտում ընթացող լողի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանը ներկայացված է չորս մարզիկով:
Անի Պողոսյանը 100 մ ազատ ոճում մրցատարածությունը հաղթահարել է  59.27 ժամանակում եւ գերազանցել մի քանի օր առաջ Եվրոպական պատանեկան ամառային օլիմպիական փառատոնում իր թիմակից Վարսենիկ Մանուչարյանի սահմանած Հայաստանի պատանիների ռեկորդը:
Անի Պողոսյանն ու Եվրոպական պատանեկան օլիմպիական փառատոնում հանդես եկած Արթուր Բարսեղյանը (100 մ ազատ ոճ՝ 52.07, Հայաստանի պատանիների ռեկորդ),  նաեւ 2018 թվականին Բուենոս Այրեսում կայանալիք 3-րդ պատանեկան ամառային օլիմպիական խաղերի B կարգի ուղեգիր են նվաճել:

В Будапеште проходит чемпионат мира по плаванию, на котором Армения представлена четырьмя спортсменами.
Ани Погосян преодолела дистанцию 100 м вольным стилем за 59.27, превзойдя юношеский рекорд Армении, установленный несколько дней назад ее подругой по команде Варсеник Манучарян.
Ани Погосян и выступивший на Европейском юношеском олимпийском фестивале Артур Барсегян, (100 м вольным стилем, 52.07, юношеский рекорд Армении), также завоевали путевку категории "В" на lll Юношеские летние олимпийские игры 2018 года в Буэнос-Айресе.