Բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը ՀԱՕԿ լրատվության բաժնի հետ զրույցում անդրադարձավ Եվրոպայի առաջնությունում հայ բռնցքամարտիկների ելույթներին:
«Տղաների ելույթներից գոհ եմ, բայց ավելի շատ մեդալների էի սպասում: Մեր բռնցքամարտիկները լավ պատրաստված էին, կարող էին ևս երկու մեդալ նվաճել, սակայն տարբեր պատճառներով դա չստացվեց: Կային հավասար մենամարտեր, որտեղ նախապատվությունը տրվեց մրցակցին, սակայն չեմ ցանկանում ամբողջ մեղքը բարդել մրցավարների վրա»,- նշեց Աղամալյանը:
Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում, որը կայացել է նոյեմբերի 19-29-ը Լեհական Կոլոբժեկ քաղաքում, հայ բռնցքամարտիկները նվաճեցին մեկ արծաթե (Վահե Բադալյանն, 52 կգ) և մեկ բրոնզե մեդալ (Ալեն Դանիելյան 49 կգ):

Armenia’s youth boxing team’s head coach Karen Aghamalyan in a conversation with an ANOC reporter spoke about Armenian boxers’ performances at the European Youth Boxing Championship.
“I am pleased with the performances, but I expected more medals. Our athletes were well prepared and could have won two more medals but for various reasons they didn’t succeed. There were equal bouts where the preference was given to an opponent but I don’t want to put the entire blame on the referees”, Aghamalyan noted.
At the European Youth Boxing Championship held from November 19 to 29 in the Polish city Kolobrzek, the Armenian boxers won a silver (Vahe Badalyan, 52kg) and a bronze (Alen Danielyan, 49kg) medal.