Լեւոն Ջուլֆալակյանը հրապարակեց Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցող ըմբիշների անունները
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականը վաղն ավարտում է ծաղկաձորյան ուսումնամարզական հավաքը:
Մեր ընտրանին, գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանի ղեկավարությամբ նախապատրաստվում է մայիսի 5-ից 7-ը Սերբիայում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը: Մարզչական շտաբն արդեն որոշել է, թե ովքեր են հանդես գալու Եվրոպայի առաջնությունում:
Լեւոն Ջուլֆալակյանը ՀԱՕԿ լրատվականին հայտնեց Եվրոպայի առաջնություն մեկնող ըմբիշների անունները:
Նրանք են. 59 կգ քաշային կարգ՝ Գեւորգ Ղարիբյան, 66 կգ՝ Կարեն Ասլանյան, 71 կգ՝ Ռաֆայել Ալեքսանյան, 75 կգ՝ Կարապետ Չալյան, 80 կգ՝ Սարգիս Քոչարյան, 85 կգ՝ Մաքսիմ Մանուկյան.
«Ո՞վ 98 կգ քաշային կարգում կներկայացնի Հայաստանը, կհայտարարենք ապրիլի 25-ին: Այս քաշային կարգի անվիճելի առաջատար Արթուր Ալեքսանյանը ծունկը ցավեցրել է: Սպասում ենք: Եթե մինչ այդ լավանա, նա կմեկնի, իսկ եթե զգանք, որ խանգարելու է, նրան կփոխարինի Արթուր Շահինյանը:
Իսկ 130 կգ քաշային կարգում մենք նպատակահարմար չենք գտել մասնակից ունենալ Եվրոպայի առաջնությունում», - ասաց գլխավոր մարզիչը:
Լեւոն Ջուլֆալակյանը նաեւ տեղեկացրեց, որ Արսեն Ջուլֆալակյանը ներկայումս Տալլինում է, որտեղ մասնակցելու է միջազգային խոշոր մրցաշարի: Այսօր ըմբիշը կշռվելու է, իսկ վաղն սկսելու է գոտեմարտել:

Национальная сборная Армении по греко-римской борьбе завтра завершит учебно-тренировочный сбор в Цахкадзоре.
Наша сборная под руководством главного тренера Левона Джулфалакяна готовится к чемпионату Европы, который пройдет с 5 по 7мая в Сербии. Тренерский штаб уже решил, кто выступит на первенстве континента.
Левон Джулфалакян объявил пресс-службе НОК РА имена борцов, которые поедут на чемпионат Европы.
В список вошли Геворг Гарибян (59 кг), Карен Асланян (66 кг), Рафаел Алексанян (71 кг), Карапет Чалян (75 кг), Саркис Кочарян (80 кг), Максим Манукян (85 кг).
"Имя того, кто представит Армению в весовой категории 98 кг, объявим 25 апреля. В этом весе бесспорный лидер Артур Алексанян повредил колено. Ждем. Если он до этого поправится, то поедет. В противном случае его заменит Артур Шагинян.
А в весовой категории 130 кг мы не сочли целесообразным иметь участника на чемпионате Европы", - сказал главный тренер.
Левон Джулфалакян также сообщил, что Арсен Джулфалакян в настоящее время находится в Таллине, где примет участие в крупном международном турнире. Сегодня борец пройдет взвешивание, а завтра начнет соревноваться.