Երեւանում անցկացվեց գեղարվեստական մարմնամարզության «Aurora Cup» չորրորդ միջազգային մրցաշարը
Հրանտ Շահինյանի անվան ՄՊՄԴ-ում անցկացվեց գեղարվեստական մարմնամարզության «Aurora Cup» միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցեց 170 մարզիկ Հայաստանից, Ռուսաստանից եւ Վրաստանից:
Գեղարվեստական մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Գայանե Ներսիսյանը ՀԱՕԿ լրատվականին հայտնեց, որ «Aurora Cup»-ն անցկացվում է արդեն չորրորդ անգամ: Նախորդ երեքը կայացել են Գյումրիում:
Մարզուհիները հանդես են եկել 12 տարիքային խմբերում: Ավագ տարիքային խմբերում հաղթող են դարձել՝ Միլենա Հովհաննիսյանը, Յասմինա Աղագուլյանը, Ռոզա Ադամյանը, Յուլյա Վոդոպյանովան:
«Մրցաշարին մասնակցեցին մեր բոլոր առաջատար մարմնամարզուհիները, այդ թվում ազգային հավաքականի անդամներ: Այժմ պետք է պատրաստվենք նոյեմբերի 23-ից 25-ը Բաթումիում կայանալիք պատանեկան միջազգային մրցաշարին: Նախատեսում ենք Վրաստան ուղարկել 6-8 մարզիկ»,-ասաց Գայանե Ներսիսյանը:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչը հայտնեց նաեւ, որ ՀԱՕԿ-ի, ինչպես նաեւ մարմնամարզության միջազգային եւ ազգային ֆեդերացիաների համատեղ ուժերով ՄՕԿ-ի «Օլիմպիական համերաշխություն» ծրագրի շրջանակներում կանցկացվի մարզչական սեմինար:

В олимпийской ДЮСШ гимнастики имени Гранта Шагиняна прошел международный турнир по художественной гимнастике "Aurora Cup". В соревновании приняли участие 170 спортсменок из Армении, России и Грузии.
Главный тренер сборной Армении по художественной гимнастике Гаяне Нерсисян сообщила пресс-службе НОКА, что "Aurora Cup" проводится уже в четвертый раз. Три предыдущих соревнования состоялись в Гюмри.
Спортсменки состязались в 12 возрастных категориях. В старших возрастных группах победительницами стали Милена Оганесян (2000 год и старше), Ясмина Агагулян (2001), Роза Адамян (2002), Юлия Водопьянова (2003).
"Участвовали почти все наши ведущие гимнастки, в том числе члены сборной команды. Теперь будем готовиться к международному юношескому турниру в Батуми (23-25 ноября). Планируем отправить в Грузию 6-8 спортсменок", - сказала Гаяне Нерсисян.
Она также сообщила, что 17 по 27 декабря в Ереване пройдет тренерский семинар в рамках программы Международного олимпийского комитета "Олимпийская солидарность", организованный совместными усилиями Национального олимпийского комитета Армении, международной и национальной федераций гимнастики.