Բասկետբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Նիկշա Բավցեւիչը հրապարել է այն խաղացողներին անունները, որոնք հրավեր են ստացել նախապատրաստվելու Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի հանդիպումներին:
ԵԱ-2021-ի նախընտրական փուլի շրջանակներում Հայաստանի ազգային հավաքականը նոյեմբերի 23-ին Տիրանայում ուժերը կչափի Ալբանիայի ընտրանու հետ, իսկ նոյեմբերի 26-ին Երեւանում կհյուրընկալի Դանիային:
Հայաստանի հավաքականի ընդլայնված կազմը. Ամիրան Ամիրխանով («Գազպրոմ», Ռուսաստան), Լուկաս Ֆիշեր («Գրան Կանարիա», Իսպանիա), Անդրանիկ Չրաբաշ («Օկապի Աալսթար», Բելգիա), Ռայան Բոաթրայթ («Բեշիքթաշ», Թուրքիա), Ալլան Հեսս («Բազել Ստարվինգս», Շվեցարիա), Քրիս Յանկու Օսկիյան («Յալովա», Թուրքիա), Անդրեյ Կոնստանտինով («Բարս», Ռուսաստան), Վարդան Բիդրոսյան (առանց ակումբ), Արարատ Քոչինյան («Ուրարտու»), Ալբերտ Թադեւոսյան (ՄԳՈՒ, Ռուսաստան), Էդգար Բաբայան («Ուրարտու»), Գեորգի Պոդկոլզին («Արցախ»), Կոնստանտին Միրզոյանց («Արմեցի», Ռուսաստան), Մարսել Հովսեփյան («Ռուբոն», Բելառուս), Դավիթ Խաչատրյան («Գրանդ Սպորտ»), Արագատ Աբրահամիան («Մասիս», ԱՄՆ), Սերգեյ Պոլուխին («Բարս», Ռուսաստան), Թովմաս Հորդանյան («Ուրարտու»), Տերի Սմիթ (ՀՏՎ, Ֆրանսիա):
Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան տեղեկացնում է, որ Արկադի Մկրտիչյանը, Արտյոմ Թավաքալյանը, Կարեն Չիվիչյանը, Մեթյու Մադոյանը, Արամ Արսլանյանն ու Անդրե Սպայթ Մկրտչյանը հավաքականին չեն կարող միանալ ԱՄՆ ուսանողական լիգայի հանդիպումների պատճառով:

Главный тренер национальной сборной Армении по баскетболу Никша Бавцевич объявил имена тех игроков, которые получили приглашение готовиться ко встречам отборочного этапа чемпионата Европы.
В рамках отборочного этапа ЧЕ-2021 национальная сборная Армении 23 ноября в Тиране померится силами со сборной Албании, а 26 ноября в Ереване примет Данию.
Расширенный состав сборной Армении: Амиран Амирханов ("Газпром", Россия), Лукас Фишер ("Гран Канария", Испания), Андраник Чрабаш ("Окапи Аалстар", Бельгия), Райан Боатрайт ("Бешикташ", Турция), Аллан Хесс ("Базель Старвингс", Швейцария), Крис Янку Осикян ("Ялова", Турция), Андрей Константинов ("Барс", Россия), Вардан Бидросян (без клуба), Арарат Кочинян ("Урарту"), Альберт Тадевосян (МГУ, Россия), Эдгар Бабаян ("Урарту"), Георгий Подколозин ("Арцах"), Константин Мирзоянц ("Армеци", Россия), Марсель Овсепян ("Рубон", Беларусь), Давид Хачатрян ("Гранд Спорт"), Арагат Абрамиан ("Масис"), Сергей Полухин ("Барс", Россия), Товмас Орданян ("Урарту"), Терри Смит (ХТВ, Франция).
Федерация баскетбола Армении сообщает, что Аркадий Мкртчян, Артем Тавакалян, Карен Чивичян, Мэтью Мадоян, Арам Арсланян и Андре Спайт Мкртчян не могут присоединиться к сборной из-за матчей Студенческой лиги США.