ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար, ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար եւ Հայաստանի Հանրապետության ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնակատար Հրաչյա Ռոստոմյանը հանդիպել է ֆեդերացիայի նախագահության ու մարզչական խորհրդի անդամների հետ: Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են ֆեդերացիայի ընթացիկ աշխատանքները եւ հետագա ծրագրերը:
ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղարը շնորհակալություն է հայտնել ֆեդերացիայի ղեկավարությանը՝ կատարած աշխատանքի համար եւ հույս հայտնել, որ հետագայում եւս հայ մարզիչների արհեստավարժությունը հնարավորություն կտա մեր մարզիկներին պատվով ներկայացնել Հայաստանը միջազգային հեղինակավոր մրցաշարերում.
«2017 թվականի աշխարհի առաջնությունում մեր մարզիկների մասնակցությունը գնահատում եմ լավ: Ունեցանք աշխարհի երկու չեմպիոն եւ երկու բրոնզե մեդալակիր: Սա ինչպես մարզիկների, այնպես էլ մարզիչների քրտնաջան աշխատանքի արդյունքն է»,- ասել է Հրաչյա Ռոստոմյանը:
Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչը եւ ազատ ոճի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնակատարը Հրաչյա Ռոստոմյանին ներկայացրել են հաշվետու ժամանակաշրջանում կազմակերպած ուսումնամարզական հավաքների եւ մարզիկների անհատական մարզումների ընթացքը, տեղեկություն ներկայացրել իրականացված կազմակերպչական այլ աշխատանքների վերաբերյալ:

Министр спорта и по делам молодежи РА, генеральный секретарь НОКА и исполняющий обязанности президента Федерации борьбы Армении Грачья Ростомян встретился с президиумом и членами тренерского совета федерации. В ходе встречи обсуждались текущая работа федерация и дальнейшие планы.
Генеральный секретарь НОКА выразил благодарность руководству федерации за проделанную работу и выразил надежду, что и в дальнейшем профессионализм армянских тренеров даст возможность нашим спортсменам с честью представлять Армению на авторитетных международных соревнованиях.
"Участие наших спортсменов на чемпионате мира 2017 года оцениваю как хорошее. У нас есть два чемпиона мира и два бронзовых призера. Это является результатом кропотливого труда, как спортсменов, так и тренеров", - сказал Грачья Ростомян.
Главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе и исполняющий обязанности главного тренера по вольной борьбе представили Грачья Ростомяну процесс организованных за отчетный период учебно-тренировочных сборов и индивидуальны тренировок спортсменов, а также сведения о других осуществленных организационных работах.