Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն ավտոմեքենայով պարգևատրեց ծանրամարտի Հայաստանի հավաքականի անդամ, 2015 թվականի աշխարհի առաջնության փոքր բրոնզե մեդալակիր, գերծանր Գոռ Մինասյանին:
Արդեն տեղեկացրել էինք, որ համաշխարհային հակադոպինգային կազմակերպությունը (WADA) խախտումներ էր գրանցել ԱՄՆ-ի Հյուսթոն քաղաքում կայացած ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունում: Վերջինիս կողմից կատարված դոպինգ-թեստերի արդյունքում, 24 ծանրորդի թեստերը դրական արդյունք էր ցույց տվել, որոնց թվում են եղել ծանրամարտի 2015 թվականի չեմպիոն, աշխարհի ռեկորդակիր, ռուս գերծանր Ալեքսեյ Լյովչևը: Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիան պաշտոնապես հայտարարել է վերջինիս որակազրկման մասին տեղեկությունը:
Այսպիսով` փոքր բրոնզե մեդալակիր Գոռ Մինասյանը արժանանում է աշխարհի առաջնության մեծ բրոնզե մեդալին:
Այս դեպքում, Մինասյանը կընդգրկվեր Հայաստանի 2015 թվականի 10 լավագույն մարզիկների ցուցակում, ինչի համար էլ ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը պարգևատրեց մարզիկին:
Հ.Գ. Հայաստանի հանրապետության 2015 թվականի 10 լավագույն մարզիկների պարգևատրությունը կատարվել է դեկտեմբերի 28-ին:

18:47 - 06 Jun, 2016
The president of the National Olympic Committee of Armenia, Gagik Tsarukyan has given a car to the member of the Armenian Weightlifting Team, 2015 small bronze medalist, super heavyweight Gor Minasyan.
As it was earlier informed, the World Anti-Doping Agency (WADA) had registered violation at the World Weightlifting Championship in Houston, US. The doping tests of 24 weightlifters showed positive results among which was also 2015 world champion, record holder, super heavyweight Russian Aleksey Lovchev. The International Weightlifting Federation has officially announced the information about the athlete’s disqualification.
Therefore, small bronze medalist Gor Minasyan becomes world big bronze medalist.
In case of having the big bronze medal, Minasyan would be included in the list of the best 10 athletes of 2015 for which he has been awarded by ANOC President Gagik Tsarukyan.