Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի անդամ, գերծանր քաշային Լևան Բերիանիձեն ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում խոսեց վնասվածքի, մարզավիճակի և Ռիոյի Խաղերի սպասելիքներից:
«Ամեն ինչ արդեն կարգին է: Վնասվածքից վերականգնվել եմ և շարունակում եմ մարզումներս: Պետք է այնպիսի մարզավիճակ ձեռք բերեմ, որ Ռիոյի Օլիմպիական խաղերին ավելի լավ ներկայանամ, քան աշխարհի առաջնության ժամանակ և անպայման Հայաստանի համար մեդալ նվաճեմ: Դա ինձ համար կարևորագույն խնդիր է: Հենց այնպես չեմ մեկնում Խաղերին՝ ուղղակի մասնակցության համար Աստծո կամքով՝ մեդալով կվերադառնամ այնտեղից»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց ըմբիշը:
Բերիանիձեն Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականի առաջին մարզիկն էր, ում հաջողվեց Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր ձեռք բերել Վեգասում կայացած աշխարհի առաջնության ժամանակ:

Член сборной Армении по борьбе вольного стиля, супертяжеловес Леван Берианидзе в беседе с пресс-службой НОК Армении рассказал о травме, спортивной форме и ожиданиях от Игр в Рио.
«Уже все в порядке. Я восстановился после травмы и продолжаю тренировки. Я должен приобрести такую спортивную форму, чтобы выступить на Олимпийских играх еще лучше, чем на чемпионате мира, и обязательно завоевать медаль для Армении. Это важнейшая задача для меня. Я не просто отправляюсь на Игры для участия, а с Божьей помощью вернусь оттуда с медалью»,-отметил борец в беседе с пресс-службой НОК Армении.
Берианидзе - первый спортсмен в сборной Армении по борьбе вольного стиля, которому удалось завоевать путевку на Олимпийские игры в Рио во время чемпионата мира в Лас-Вегасе.