Սլովակիայի մայրաքաղաք Բրատիսլավայում մեկնարկած գեղասահքի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունում պայքարի մեջ մտան նաև տղամարդիկ:
Տղամարդկանց կարճ ծրագրում Հայաստանի ներկայացուցիչ Սլավիկ Հայրապետյանը հավաքելով 46,71 միավոր՝ 35 մասնակիցների շարքում զբաղեցրեց 31-րդ հորիզոնականը:
Հավաքած 102, 54 միավորով՝ առաջին տեղում իսպանացի Խավիեր Ֆերնանդեսն է:
Գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանը ներակայացնում են գեղասահորդներ Սլավիկ Հայրապետյանը, Անաստասիա Գալուստյանը և Թինա Կարապետյան-Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը: Անաստասիա Գալուստյանն ունի աշխարհի առաջնության վարկանիշ, իսկ Սլավիկ Հայրապետյանն աշխարհի առաջնության մասնակցության վարկանիշ ձեռք բերելու համար կպայքարի Եվրոպայի առաջնությունում: Թինա Կարապետյան և Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը կարճ ծրագրում վարկանիշ ձեռք բերելու դեպքում նույնպես հնարավորություն կունենա Հայաստանը ներկայացնելու աշխարհի առաջնությունում, որը կկայանա ԱՄՆ-ի Բոստոն քաղաքում:

На стартовавшем в столице Словакии Братиславе чемпионате Европы по фигурному катанию среди взрослых в борьбу вступили также мужчины.
В короткой программе в мужском одиночном разряде представляющий Армению Славик Айрапетян занял 31-ю строчку среди 35-и участников, набрав 46,71 очко.
На первом месте - испанец Хавьер Фернандес, который набрал 102,54 очка.
Армению на чемпионате Европы по фигурному катанию представляют фигуристы Славик Айрапетян, Анастасия Галустян и танцевальная пара Тина Карапетян-Симон Пру-Сенекал.
Анастасия Галустян имеет рейтинг чемпионата мира, а Славик Айрапетян для приобретения рейтинга чемпионата мира поборется на чемпионате Европы. Танцевальная пара Тина Карапетян и Симон Пру-Сенекал, в случае приобретения рейтинга в короткой программе, также получат возможность представлять Армению на чемпионате мира, который состоится в американском городе Бостоне.