Պեկին-2022. ՄՕԿ-ը բարձր է գնահատել չինացիների պատրաստվածությունը
Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) փոխնախագահ Խուան Անտոնիո Սամարանչը Պեկին կատարած այցի ընթացքում բարձր է գնահատել Չինաստանի մարզական ենթակառուցվածքների պատրաստվածությունը 2022թ. ձմեռային Օլիմպիական խաղերին: 3 օրվա ընթացքում ՄՕԿ-ի ներկայացուցիչներն այցելել են տարբեր մարզօջախներ ու հանդիպումներ ունեցել Պեկին-2022-ի Կազմկոմիտեի և Միջազգային պարալիմպիկ կոմիտեի աշխատակիցների հետ:
«Մեզ չի զարմացնում Չինաստանի բարձր պատրաստվածությունը Խաղերին: Մենք տպավորված ենք նախորդ այցից հետո կատարված աշխատանքների ծավալից»,- ասել է Խուան Անտոնիո Սամարանչը:
Պեկին-2022-ի Կազմկոմիտեի ներկայացուցիչների խոսքով, դեկտեմբերին Պեկինից առաջին արագընթաց գնացքները կուղևորվեն դեպի մոտ 90 կմ հեռավորության վրա գտնվող լեռնադահուկային կենտրոններ:

Вице-президент Международного олимпийского комитета (МОК) Хуан Антонио Самаранч во время своего визита в Пекин высоко оценил готовность спортивной инфраструктуры Китая к зимним Олимпийским играм 2022-го года. В течение трех дней представители МОК посетили различные спортивные объекты и встретились с сотрудниками Оргкомитета Пекин-2022 и Международного паралимпийского комитета.
«Нас не удивляет высокий уровень подготовки Китая к Играм. Мы впечатлены объемом работы, проделанной после последнего визита», - сказал Хуан Антонио Самаранч.
По словам представителей Оргкомитета Пекин-2022, в декабре первые скоростные поезда из Пекина отправятся в горнолыжные центры, расположенные на расстоянии примерно в 90 км.
Напомним, что зимние Олимпийские игры Пекин-2022 года пройдут в Китае с 4-го по 20-е февраля 2022-го года.