Պեկին-2022. ՄՕԿ-ը բարձր է գնահատել չինացիների պատրաստվածությունը
Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) փոխնախագահ Խուան Անտոնիո Սամարանչը Պեկին կատարած այցի ընթացքում բարձր է գնահատել Չինաստանի մարզական ենթակառուցվածքների պատրաստվածությունը 2022թ. ձմեռային Օլիմպիական խաղերին: 3 օրվա ընթացքում ՄՕԿ-ի ներկայացուցիչներն այցելել են տարբեր մարզօջախներ ու հանդիպումներ ունեցել Պեկին-2022-ի Կազմկոմիտեի և Միջազգային պարալիմպիկ կոմիտեի աշխատակիցների հետ:
«Մեզ չի զարմացնում Չինաստանի բարձր պատրաստվածությունը Խաղերին: Մենք տպավորված ենք նախորդ այցից հետո կատարված աշխատանքների ծավալից»,- ասել է Խուան Անտոնիո Սամարանչը:
Պեկին-2022-ի Կազմկոմիտեի ներկայացուցիչների խոսքով, դեկտեմբերին Պեկինից առաջին արագընթաց գնացքները կուղևորվեն դեպի մոտ 90 կմ հեռավորության վրա գտնվող լեռնադահուկային կենտրոններ:

International Olympic Committee (IOC) vice-president Juan Antonio Samaranch highly appreciated the readiness of the Chinese sports infrastructures for the 2022 Winter Olympic Games during his visit to Beijing. During three days the IOC representatives visited various venues and had meetings with Beijing 2022 Organising Committee and the International Paralympic Committee.
“We are not surprised with China’s readiness for the Games. We are very impressed with the amount and quality of work that has been done,” Juan Antonio Samaranch said.
The Beijing 2022 Organising Committee also informed that in December the first high-speed trains are expected to head to Alpine Skiing Center, 90 kilometers from Beijing.