Մինսկ-2019. ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպեց հայ մարզիկներին
ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հունիսի 23-ին Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում ընթացող Եվրոպական խաղերի մարզիկների ավանում հանդիպել է Հայաստանի պարվիրակության և մարզիկների հետ։
Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրեց, թե ինչպես է անցնում մարզիկների առօրյան ավանում, ինչպես են մարզվում ու պատրաստվում մրցաշարերին։
Գագիկ Ծառուկյանը ողջունեց մարզիկներին եւ հետաքրքրվեց, թե արդյոք կան խնդիրներ կամ չլուծված հարցեր:
«Հույս ունեմ, որ մենք մեդալներով կվերադառնանք Հայաստան՝ հաղթական և շատ ուրախ։ Տեղյակ եմ, որ ամեն ինչ լավ է ընթանում։ Սա զուտ օրակարգային հանդիպում չէ, ցանկանում եմ անկեղծ ասեք, որ եթե կան որոշ խնդիրներ, լուծենք»,- խոսքը եզրափակեց Գագիկ Ծառուկյանը։

15:05 - 23 Jun, 2019
On June 23 ANOC President Gagik Tsarukyan met the Armenian delegation and athletes at the Olympic village of the European Games ongoing in Minsk, Belarus.
Head of the Armenian delegation Armen Grigoryan told about the athletes daily life in the village, how they trained and prepared for the tournaments.
Gagik Tsarukyan welcomed the athletes and asked if they have any problems or questions.
“I hope we will return to Armenia with medals, victorious and very happy. I know that everything is fine. This isn’t simply a meeting I want you to be honest and tell if there are any problems that we need to solve.” said Gagik Tsarukyan.