Մելանյա Ստեփանյան. Մեզ պարզապես չթողեցին օլիմպիական խաղեր
Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Մելանյա Ստեփանյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում մեկնաբանեց Գերմանիայի Օբերսդորֆ քաղաքում կայացած Nebelhorn Trophy 2017 վարկանիշային մրցաշարի արդյունքները:
«Խոսքեր չունեմ: Շատ դժվար է խոսել կատարվածի մասին: Մեզ պարզապես չթողեցին ձմեռային օլիմպիական խաղեր: Մեր մարզիկների ելույթներից հետո բոլորը մեզ շնորհավորում էին, բայց մրցավարներն այլ կարծիքի էին: Անաստասիան եւ Թինան արտասվում էին անարդարության պատճառով: Մարզիկների տարիների աշխատանքը ջուրն ընկավ:
Ինչպես գիտեք, յուրաքանչյուր մրցաձեւում խաղարկվում էր վեցական ուղեգիր: Իրավիճակն այսպիսին է. Անաստասիան 8-րդն է, բայց Գերմանիան ներկայացնող գեղասահորդուհին (4-րդ տեղ) արդեն օլիմպիական վարկանիշ ուներ  եւ հանդես էր գալիս մրցակցությունից դուրս: Այսպիսով, Նաստյան առաջին պահեստային է, այն դեպքում, եթե որեւէ մեկը չկարողանա հանդես գալ օլիմպիական խաղերում:
Թինա Կարապետյան/Սիմոն Պրու Սենեկալ պարային զույգը 8-րդ հորիզոնականում է: Նրանց նախորդում են Սլովակիայի եւ Լիտվայի զույգերը: Սա նշանակում է երկրորդ պահեստայինի կարգավիճակ, չնայած իմ տեղեկություններով այդ զույգերից առնվազն մեկի հետ հնարավոր է՝ Խաղերին մասնակցելու փաստաթղթերի ձեւակերպման հետ կապված խնդիրներ առաջանան: Ամեն դեպքում հույսներս դնում ենք  սպորտային բախտի վրա»,-ասաց Մելանյա Ստեփանյանը:

Президент Федерации фигурного катания Армении Мелания Степанян в беседе с пресс-службой НОКА прокомментировала итоги рейтингового турнира Nebelhorn Trophy 2017 в немецком городе Оберсдорф.
"У меня нет слов. Очень трудно говорить о произошедшем. Нас просто не пустили на Олимпийские игры. После выступлений наших спортсменов все нас поздравляли, но арбитры были иного мнения. Анастасия и Тина плакали из-за несправедливости. Многолетний труд спортсменов пошел насмарку.
Как вы знаете, в каждом виде программы разыгрывалось по шесть путевок. Ситуация теперь такова. Анастасия стала восьмой, но фигуристка из Германии (4-е место) уже имела олимпийский рейтинг и выступала вне конкурса. Таким образом, Настя является первой запасной, в том случае если кто-то не сможет выступить на Олимпийских играх.
Танцевальный дуэт Тина Карапетян/Симон Пру-Сенекал на восьмом месте. Выше их расположились пары из Словакии и Литвы. Это означает статус вторых запасных, хотя по моим сведениям у тех двух пар, по крайне мере у одной из них, могут возникнуть проблемы с оформлением необходимых документов для участия в Играх. В любом случае мы теперь должны надеяться на спортивную удачу", - сказала Мелания Степанян.