Արմեն Մկրտչյանը որոշել է Եվրոպայի առաջնություն մեկնող ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականի կազմը
Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականը գլխավոր մարզիչ Արմեն Մկրտչյանի ղեկավարությամբ ավարտեց ուսումնամարզական հավաքը Վլադիկավկազում:
Վերադարձից առաջ մարզիչը Armnoc.am-ին տեղեկացրեց, որ հավաքը ծառայել է նպատակին, եւ հայտնեց մայիսին կայանալիք Եվրոպայի առաջնություն մեկնող ըմբիշների անունները:
Նրանք են. 57 կգ քաշային կարգ՝ Գարիկ Բարսեղյան, 61 կգ՝ Վոլոդյա Ֆրանգուլյան, 65 կգ՝ Նարեկ Սիրունյան, 70 կգ՝ Վալտեր Մարգարյան, 74 կգ՝ Գրիգոր Գրիգորյան, 86 կգ՝ Վահե Թամրազյան, 97 կգ՝ Գեորգի Կետոեւ, 125 կգ՝ Լեւան Բերիանիձե:

Национальной сборная Армении по вольной борьбе под руководством главного тренера Армена Мкртчяна завершила учебно-тренировочный сбор во Владикавказе.
Перед возвращением наставник сообщил Armnoc.am, что сбор выполнил свою цель, и объявил имена борцов, отправляющихся в мае на чемпионат Европы.
В список вошли Гарик Барсегян (57 кг), Володя Франгулян (61 кг), Нарек Сирунян (65 кг), Вальтер Маркарян (70 кг), Григор Григорян (74 кг), Ваге Тамразян (86 кг), Георгий Кетоев (97 кг), Леван Берианидзе (125 кг).