Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականը նախապատրաստվում է օգոստոսին Փարիզում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը
11:08 - 15 Հուլ, 2017
Գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանը ՀԱՕԿ լրատվականին տեղեկացրեց, որ հուլիսի 19-ից օգոստոսի 2-ը հավաքականի ինը թեկնածուներ Բելառուսի «Ստայկի» օլիմպիական մարզաբազայում այդ երկրի, Ղազախստանի, Ֆրանսիայի, Ֆինլանդիայի, Սերբիայի շուրջ հարյուր ուժեղագույն ըմբիշների հետ կմասնակցեն համատեղ ուսումնամարզական հավաքի.
«Ստայկիից կվերադառնանք Երեւան եւ օգոստոսի 7-ից վերջին հավաքը կանցկացնենք «Օլիմպավանում», որի ավարտին էլ` օգոստոսի 19-ին կմեկնենք Փարիզ»,- ասաց գլխավոր մարզիչը:
Լեւոն Ջուլֆալակյանը նաեւ տեղեկացրեց, որ Արսեն Ջուլֆալակյանին ազատել է այս հավաքներից, հետեւաբար, նա չի մասնակցի աշխարհի առաջնությանը:

Национальная сборная Армении по греко-римской борьбе готовится к августовскому чемпионату мира в Париже
11:42 - 15 Июль, 2017
Главный тренер Левон Джулфалакян сообщил пресс-службе НОКА, что с 19 июля по 2 августа 9 кандидатов на белорусской олимпийской базе  "Стайки" примут участие в совместном учебно-тренировочном сборе с примерно ста сильнейшими борцами сборных Беларуси, Казахстана, Франции, Финляндии и Сербии.
"Из "Стаек" вернемся в Ереван и 7 августа проведем заключительный сбор в "Олимпаване", после чего 19 августа отправимся в Париж", - сказал главный тренер.
Левон Джулфалакян также сообщил, что он освободил Арсена Джулфалакяна от этих сборов, следовательно, тот не примет участие в чемпионате мира.