ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը պարգևատրեց ծանրորդ Գոռ Մինասյանին
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն ավտոմեքենայով  պարգևատրեց ծանրամարտի Հայաստանի հավաքականի անդամ, 2015 թվականի աշխարհի առաջնության փոքր բրոնզե մեդալակիր, գերծանր Գոռ Մինասյանին:
Արդեն տեղեկացրել էինք, որ համաշխարհային հակադոպինգային կազմակերպությունը (WADA) խախտումներ էր գրանցել ԱՄՆ-ի Հյուսթոն քաղաքում կայացած ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունում: Վերջինիս կողմից կատարված դոպինգ-թեստերի արդյունքում, 24 ծանրորդի թեստերը դրական արդյունք էր ցույց տվել, որոնց  թվում են եղել ծանրամարտի 2015 թվականի չեմպիոն, աշխարհի ռեկորդակիր, ռուս գերծանր Ալեքսեյ Լյովչևը: Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիան պաշտոնապես հայտարարել է վերջինիս որակազրկման մասին տեղեկությունը:
Այսպիսով` փոքր բրոնզե մեդալակիր Գոռ Մինասյանը արժանանում է աշխարհի առաջնության մեծ բրոնզե մեդալին:
Այս դեպքում, Մինասյանը կընդգրկվեր Հայաստանի 2015 թվականի 10 լավագույն մարզիկների ցուցակում, ինչի համար էլ ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը պարգևատրեց մարզիկին:
Հ.Գ. Հայաստանի հանրապետության 2015 թվականի 10 լավագույն մարզիկների պարգևատրությունը կատարվել է դեկտեմբերի 28-ին:

Президент НOK Армении Гагик Царукян наградил тяжелоатлета Гора Минасяна
Президент Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян наградил автомобилем члена сборной Армении по тяжелой атлетике, обладателя малой бронзовой медали чемпионата мира 2015-го года, супертяжеловеса Гора Минасяна.
Как мы уже сообщали, Всемирное антидопинговое агенство (WADA) зафиксировало нарушения на состоявшемся в американском городе Хьюстон чемпионате мира по тяжелой атлетике. Согласно результатам проведенных ими допинг-тестов, тесты 24-х тяжелоатлетов показали положительный результат, в том числе чемпиона по тяжелой атлетике 2015-го года, рекордсмена мира, россиийского супертяжеловеса Алексея Ловчева. Международная федерация тяжелой атлетики официально объявила о дисквалификации Ловчева.
Таким образом, обладатель малой бронзовой медали Гор Минасян удостоился большой бронзовой медали чемпионата мира.
В этом случае, Минасян вошел бы в список 10-и лучших спортсменов 2015-го года, за что президент НOK Армении Гагик Царукян и наградил тяжелоатлета.