Ծանրամարտի Հայաստանի հավաքականները վերադարձան Երևան:
Չնայած ուշ ժամին` Երևանի Զվարթնոց օդանավակայանում հոծ բազմություն էր հավաքվել: Մարզասերները եկել էին դիմավորելու հայ ծանրորդներին, ովքեր Նորվեգիայի Ֆորդե քաղաքում կայացած Եվրոպայի առաջնության ժամանակ իրենց փայլուն ելույթներով հիացրել էին բոլորին:
Ծանրամարտի Եվրոպայի լավագույն թիմին դիմավորելու էր եկել անձամբ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը, ինչպես նաև Հայաստանի սպորտի և երիտասարդության նախարար Գաբրիել Ղազարյանը:
Հիշեցնենք, որ Հայստանի ծանրամարտի հավաքականը Եվրոպայի առաջնության մեդալային ընդհանուր հաշվարկով զբաղեցրեց առաջին տեղը: Հայ ծանրորդները Ֆորդեում նվաճել են 8 ոսկե, 7 արծաթե և 3 բրոնզե մեդալ: Երկրորդ տեղում Թուրքիան է, երրորդում` Ուկրաինան: Հայաստանի կանանց հավաքականը 449 միավորով դարձավ Եվրոպայի թիմային առաջնության հաղթող, իսկ տղամարդկանց հավաքականը երկրորդն էր:

Сборные Армении по тяжелой атлетике вернулись в Ереван.
Несмотря на поздний час, в ереванском аэропорту Звартноц собралось огромное количество людей. Болельщики приехали встречать армянских тяжелоатлетов, которые восхитили всех своими блестящими выступлениями на состоявшемся в норвежском городе Фёрде чемпионате Европы.
Лучшую команду Европы по тяжелой атлетике приехали встречать лично президент Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян и министр спорта и по делам молодежи Армении Габриэль Казарян.
Напомним, что сборная Армении по тяжелой атлетике заняла первое место на чемпионате Европы в общем медальном зачете. Армянские тяжелоатлеты в Фёрде завоевали 8 золотых, 7 серебряных и 3 бронзовые медали. На 2-м месте – Турция, на 3-м – Украина. Женская сборная Армении стала победителем командного чемпионата Европы, набрав 449 очков, а мужская сборная – на 2-м месте.