Թուրքիայում անվտանգության աշխատակիցներն ամենուր ուղեկցում են մեզ. Կարեն Աղամալյան
Բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականն արդեն Թուրքիայի Սամսուն քաղաքում է, որտեղ անցկացվելու է Օլիմպիական խաղերի վարկանիշային մրցաշարը:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց, որ հավաքականին ուղեկցում են անվտանգության 4-5 աշխատակիցներ:
«Մրցավայրում ենք, արդեն հասցրել ենք մարզվել: Ամեն ինչ կարգին է: Ինչ վերաբերում է մեր մարզահագուստին, որի վրա գրված է «Armenian Boxing Team», մեզ ասացին, անվտանգությունից ելնելով, այդ մարզահագուստով քաղաքում չքայլենք: Մրցավայրում և մարզումների ժամանակ կարող ենք հանգիստ կրել դրանք: Բացի այդ, մեզ ուղեկցում են անվտանգության 4-5 աշխատակիցներ: Նրանք հյուրանոցի առաջին հարկում են և եթե գնում ենք դուրս, խանութ կամ պարզապես զբոսանքի, նրանք մեզ ուղեկցում են: Նախկինում չեմ հիշում, որ նման զգուշավորություն լիներ և անվտանգության աշխատակիցներն ուղեկցեն թիմին, սակայն ավելորդ զգուշավորությունն ու ապահովությունը չի խանգարի: Մարզիկները չեն նեղվում նրանց ներկայությունից, շատ հանգիստ են և ազատ»,-ասաց Աղամալյանը:

Сборная Армении по боксу уже находится в турецком городе Самсун, где должен состояться рейтинговый для Олимпийских игр турнир.
Главный тренер сборной Карен Агамалян в беседе с пресс-службой НОК Армении отметил, что сборную сопровождают 4-5 сотрудников безопасности.
«Мы находимся на месте соревнований, уже успели потренироваться. Все в порядке. Что касается нашей спортивной формы, на которой написано «Armenian Boxing Team», нам сказали, что из соображений безопасности в ней не стоит выходить на улицу, но во время соревнований и тренировок мы можем спокойно ее носить. Кроме того, нас сопровождают 4-5 сотрудников безопасности. Они находятся на первом этаже гостиницы, и, если мы выходим в магазин или просто погулять, сопровождают нас. Я не помню, чтобы в прошлом были такие меры предосторожности, и сотрудники безопасности сопровождали команду, однако лишняя осторожность и страховка не помешают. Они не мешают спортсменам, последние чуствуют себя спокойно и свободно»,-заявил Агамалян.