Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի ժամանակ ուժեղագույն ըմբիշները տարբեր ենթախմբերում կընդգրկվեն
Միջազգային օլիմպիական կոմիտեն, Ըմբշամարտի համաշխարհային միություն հետ երկար բանակցություններից հետո ընդունել է՝ Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի ժամանակ ուժեղագույն ըմբիշներին տարբեր ենթախմբերում ընդգրկելու առաջարկը:
Ամառային 31-րդ Օլիմպիական խաղերի ժամանակ տարբեր ենթախմբերում կընդգրկվեն 2015 թվականին Լաս Վեգասում կայացած աշխարհի առաջնության եզրափակչի մասնակիցները: Խոսքը վերաբերում է միայն ըմբիշներին, ոչ թե երկրներին:
Այսինքն՝ եթե Լաս Վեգասում եզրափակիչ հասած մարզիկը ինչ-ինչ պատճառներով չի մասնակցի Ռիոյի Օլիմպիական խաղերին, ապա այս օրենքը չի տարածվի նրան փոխարինած ըմբիշի վրա:

The International Olympic Committee after long discussions with the United World Wrestling has approved the separation of the strongest wrestlers in different subgroups at the Rio Olympic Games.
The finalists of the 2015 World Championship in Las Vegas will included in various subgroups at the Rio Olympics but the separation refers to the wrestlers not to the countries they represent.
That means that if a world finalist for some reason doesn’t participate in the Rio Olympics, the separation will not refer to a wrestler replacing him.