Էդուարդ Սահակյան. Կաշխատենք շտկել սխալները
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչի պաշտոնակատար Էդուարդ Սահակյանն ամփոփել է «Գազպրոմ Արմենիա» մարզական համալիրում դեկտեմբերի 3-4-ը տեղի ունեցած Հայաստանի առաջնությունը:
«Բոլորդ էլ տեսաք, որ յուրաքանչյուր քաշային կարգում կար պայքար, ինչը գեղեցկացրեց այս տարվա առաջնությունը: Եվրոպայի առաջնությունից առաջ կունենանք հավաքներ և մրցաշարեր, այնուհետև պարզ կլինի հավաքականի կազմը: Ունենք խոցելի տեղեր, կաշխատենք շտկել սխալները և լավ մարզավիճակում մեկնել Եվրոպայի առաջնությանը»,- ասաց մարզիչը:
Արթուր Ալեքսանյանի, Կարապետ Չալյանի, Արսեն Ջուլֆալակյանի և Արմեն Մելիքյանի բացակայությունը Էդուարդ Սահակյանը բացատրեց հավաքականի ռազմավարությամբ։ Իսկ, թե ով Տոկիո-2020 Օլիմպիական խաղերում Հայաստանը ներկայացնելու 77 կգ քաշային կարգում, մարզիչը դեռ հստակ պատասխան չունի:
Հիշեցնենք, որ հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի առաջնությանը 10 քաշային կարգերում մասնակցեցին 82 ըմբիշներ:

Eduard Sahakyan, the acting head coach of the Armenia Greco-Roman wrestling team, summed up the Armenian Championship held at Gazprom Armenia Sport Complex on 3-4 December.
“You all saw there was a struggle in all the weight classes that made this year’s championship beautiful. We will have training camps and tournaments before the European Championship then the team’s lineup will be clear. We have vulnerable spots, we will try to correct the mistakes and go to the European Championship in good shape,” the coach said.
Eduard Sahakyan said Artur Aleksanyan, Karapet Chalyan, Arsen Julfalakyan and Armen Melikyan had missed the championship in accordance with the team’s strategy. But the coach still didn’t know who will represent Armenia in the 77 kg weight class at the Olympic Games Tokyo 2020.
Let us recall the Armenian Greco-Roman Wrestling Championship was attended by 82 wrestlers in 10 weight classes.