Հայաստանի Հանրապետության բռնցքամարտի ֆեդերացիան 2019 թվականի օգոստոսի 15-ին բողոք է ներկայացրել Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի դեմ՝ ՀԱՕԿ-ի ասամբլեայի կողմից կայացված որոշման վերաբերյալ (ՀԲՖ-ին ՀԱՕԿ-ի անդամակցությունից զրկելը): Այդ առթիվ Լոզանի սպորտային արբիտրաժային դատարանը (CAS) գործ է հարուցել օգոստոսի 21-ին:
2019 թվականի սեպտեմբերի 26-ին CAS-ը տեղեկացրել է հայցվորին (ՀԲՖ), որ դեռևս չի ստացել բողոքարկման ամփոփագիրը և, ըստ այդմ, հորդորել է մինչև հոկտեմբերի 3-ը, իբրև ապացույց, ներկայացնել բողոքարկման համառոտագիրը։
Քանի որ հայցվորի բողոքարկման համառոտագրի ներկայացնելու ժամկետը լրացել է հոկտեմբերի 3-ին, դատարանը բողոքարկումը չեղյալ է համարել` հաշվի առնելով, որ բողոքարկման ոչ մի գրություն չի ներկայացվել, պատասխաններ չեն ներկայացվել և հանձնաժողով չի ստեղծվել:
CAS-ը հայտարարում է, որ Հայաստանի Հանրապետության բռնցքամարտի ֆեդերացիա - Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտե գործընթացը դադարեցվել է բավարար հիմքեր չունենալու պատճառով:

Спортивный арбитражный суд Лозанны приостановил дело ФБА против НОК Армении
15-го августа 2019-го года федерация бокса Республики Армения подала жалобу против Национального олимпийского комитета Армении в связи с решением, принятым ассамблеей НОК Армении (о лишении ФБА членства в НОКА). В связи с этим спортивный арбитражный суд Лозанны (CAS) 21-го августа возбудил дело.
26-го сентября 2019-го года CAS сообщил истцу (ФБА), что он еще не получил резюме апелляции, и поэтому настоятельно призвал его представить, в качестве доказательства, резюме апелляции до 3-го октября.
Поскольку срок предоставления резюме апелляции со стороны истца истек 3-го октября, суд отменил апелляцию, учитывая, что апелляционная жалоба не была подана, ответов не было и не была создана комиссия.
CAS заявляет, что процесс федерация бокса Республики Армении - Национальный олимпийский комитет Армении приостановлен из-за отсутствия достаточных оснований.