«Կաշվե ձեռնոց» մրցաշարի արդյունքներով կկազմավորվի բռնցքամարտի Հայաստանի օլիմպիական հավաքականը
2020 թվականին Տոկիոյում կայանալիք 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերից առաջ բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականը լավագույն մարզիկներով համալրելու, Խաղերին նրանց հաջող մասնակցությունն ապահովելու նպատակով Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն, հաշվի առնելով, որ Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան հեռացված է ՀԱՕԿ-ի կազմից, ծրագրել է 2019 թվականի դեկտեմբերի 12-22-ը Երևանում կազմակերպել «Կաշվե ձեռնոց» անվանմամբ մրցաշար:
Մրցաշարի արդյունքներով կընտրվեն լավագույն մարզիկները և կկազմավորվի հավաքական թիմը, որը կմասնակցի ՄՕԿ-ի կողմից կազմակերպվող վարկանիշային մրցումներին:
Մրցաշարը պատշաճ մակարդակով անցկացնելու նպատակով կստեղծվի աշխատանքները համակարգող խումբ, որը կիրականացնի կազմակերպչական հարցեր, կապահովի մրցավարական բարձր մակարդակ, մրցավարներ կհրավիրվեն նաև արտերկրից:
Աշխատանքները համակարգող խմբում կընդգրկվեն ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության և Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի  ներկայացուցիչները: Միջոցառումն անցկացվելու է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի հովանու ներքո:

По результатам турнира «Кожаная перчатка» будет сформирована олимпийская сборная Армении по боксу
В преддверии 32-х летних Олимпийских игр Токио-2020, с целью пополнения сборной Армении по боксу лучшими спортсменами и обеспечения их успешного участия в Играх, Национальный олимпийский комитет Армении, учитывая удаление федерации бокса Армении из НОКА, планирует с 12-го по 22-е декабря 2019-го организовать в Ереване турнир под названием «Кожаная перчатка».
По результатам турнира будут отобраны лучшие спортсмены и сформирована сборная, которая примет участие в рейтинговых турнирах, организованных МОК.
Для проведения турнира на должном уровне будет создана рабочая координационная группа для решения организационных вопросов, обеспечения высокого уровня судейства, будут приглашены также судьи из-за рубежа.
В координационную группу войдут представители Министерства образования, науки, культуры и спорта РА и Национального олимпийского комитета Армении. Мероприятие пройдет под эгидой Национального олимпийского комитета Армении.