ՀԱՕԿ լրատվականը շարունակում է «Ճանապարհ դեպի Մինսկ» նախագիծը, որտեղ ներկայացնում ենք հունիսի 21-30-ը Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում անցկացվելիք Եվրոպական խաղերում Հայաստանը ներկայացնող մարզիկներին: Շարքի երրորդ հերոսը մարմնամարզության Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Վահագն Դավթյանն է:
Վահագն Դավթյան
Մարզաձեւը: Մարմնամարզություն
Ծնվել է: 19/08/1988
Ծննդավայրը: Երեւան
Եվրոպական խաղերին մասնակցությունը: Առաջին անգամ
Ամենացավալի պարտությունը: 2010 թվականի Եվրոպայի առաջնությունում 4-րդ տեղ գրավելը:
Ամենահիշվող հաղթանակը: 2016 եւ 2019 թվականների Եվրոպայի առաջնություններում նվաճած արծաթե եւ բրոնզե մեդալները:
Եվրոպական խաղերում...
«Ավելի լավ մասնակցություն պետք է ունենամ, քանի որ վարկանիշով ավելի բարձր մրցաշար է: Պետք է գոհ լինեմ իմ ելույթից: Մեզ համար եզրագիծ չենք գծում՝ մաքսիմում ու մինիմում արդյունքի: Սպորտում հաշվարկով մրցման գնալ չի կարելի. դա կնշանակի, որ գործդ թողած ինչ-որ հաշվարկներով ես զբաղված»:

«Дорога в Минск»: Ваагн Давтян
Пресс-служба НОК Армении продолжает проект «Дорога в Минск», где представляет армянских спортсменов, которые с 21-го по 30-е июня примут участие в Европейских играх в столице Беларуси Минске. Третий герой проекта - бронзовый медалист чемпионата Европы по спортивной гимнастике Ваагн Давтян.
Ваагн Давтян
Дата рождения: 19.08.1988
Участие в Eвропейских играх: впервые
Самое болезненное поражение: занял 4-е место на чемпионате Европы в 2010-м году.
Самая запоминающаяся победа: завоевал серебряную и бронзовую медали на чемпионатах Европы в 2016-м и 2018-м годах.
«Мне надо лучше выступить, поскольку рейтинг турнира выше. Я должен быть доволен своим выступлением. Мы не очерчиваем границы для максимального и минимального результата. В спорте нельзя делать расчеты перед соревнованием, это будет означать, что я занят какими-то расчетами,  оставив дело».