ՀԱՕԿ լրատվականը շարունակում է «Ճանապարհ դեպի Մինսկ» նախագիծը, որտեղ ներկայացնում ենք հունիսի 21-30-ը Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում անցկացվելիք Եվրոպական խաղերում Հայաստանը ներկայացնող մարզիկներին: Շարքի երրորդ հերոսը մարմնամարզության Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Վահագն Դավթյանն է:
Վահագն Դավթյան
Մարզաձեւը: Մարմնամարզություն
Ծնվել է: 19/08/1988
Ծննդավայրը: Երեւան
Եվրոպական խաղերին մասնակցությունը: Առաջին անգամ
Ամենացավալի պարտությունը: 2010 թվականի Եվրոպայի առաջնությունում 4-րդ տեղ գրավելը:
Ամենահիշվող հաղթանակը: 2016 եւ 2019 թվականների Եվրոպայի առաջնություններում նվաճած արծաթե եւ բրոնզե մեդալները:
Եվրոպական խաղերում...
«Ավելի լավ մասնակցություն պետք է ունենամ, քանի որ վարկանիշով ավելի բարձր մրցաշար է: Պետք է գոհ լինեմ իմ ելույթից: Մեզ համար եզրագիծ չենք գծում՝ մաքսիմում ու մինիմում արդյունքի: Սպորտում հաշվարկով մրցման գնալ չի կարելի. դա կնշանակի, որ գործդ թողած ինչ-որ հաշվարկներով ես զբաղված»:

“Way to Minsk”: Vahagn Davtyan
The press service of the NOC of Armenia continues the “Way to Minsk” project where we feature athletes representing Armenia at the European Games to be held in Minsk from June 21-30. Our third hero is bronze medalist of the European Gymnastics Championship Vahagn Davtyan.
Vahagn Davtyan
Date of birth: 19/08/1988
Most painful defeat: 4th place at the 2010 European Championship
Most memorable victory:  The silver and bronze medals conquered at the European Championships in 2016 and 2018.
“I must perform better as this one is a more prestigious tournament. I must be satisfied with my performance. We don’t set boundaries for the worst of best result. It’s impossible to go to a tournament making calculations; it would mean that instead of doing your work you are busy with making calculations.”