Ծանրամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում Հայաստանը կունենա 5 ներկայացուցիչ։ Ծանրամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Մելիք Ղուկասյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ աշխարհի առաջնությանը կմասնակցեն Արմեն Գրիգորյանը (73 կգ), Ռաֆիկ Հարությունյանը (81 կգ), Կարեն Ավագյանը (89 կգ) եւ Վարազդատ Լալայանը (+109 կգ), իսկ կանանց մրցաշարում Հայաստանի միակ ներկայացուցիչը կլինի Արփինե Դալալյանը (+87 կգ)։
Մելիք Ղուկասյանը նշեց, որ երիտասարդական հավաքականը 2 ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի աշխարհի առաջնությունից առաջ։
«Առաջին ուսումնամարզական հավաքը 19 օրով կանցկացնենք «Օլիմպավանում», դրանից հետո 10-օրյա մարզումներ կունենանք Աբովյան քաղաքում, իսկ մայիսի 30-ին կմեկնենք Ֆիջի»,- ասաց Մելիք Ղուկասյանը։

Armenia to have 5 representatives at IWF Junior World Championships
Armenia will have 5 representatives at the IWF Junior World Championships. Head coach of the Armenia weightlifting junior team Melik Ghukasyan told the ANOC press office the names of those athletes who will go to the championship; Armen Grigoryan (73 kg), Rafik Harutyunyan (81 kg), Karen Avagyan (89 kg), Varazdat Lalayan (+109 kg) and only female representative Arpine Dalalyan (+87 kg).
Melik Ghukasyan noted the junior team will have 2 training camps before the World Championship.
“The first training camp will last 19 days and will be spent in Olympavan, after it will have 10-day trainings in Abovyan and on May 30 we will leave for Fiji,” Melik Ghukasyan said.