Ծանրամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում Հայաստանը կունենա 5 ներկայացուցիչ։ Ծանրամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Մելիք Ղուկասյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ աշխարհի առաջնությանը կմասնակցեն Արմեն Գրիգորյանը (73 կգ), Ռաֆիկ Հարությունյանը (81 կգ), Կարեն Ավագյանը (89 կգ) եւ Վարազդատ Լալայանը (+109 կգ), իսկ կանանց մրցաշարում Հայաստանի միակ ներկայացուցիչը կլինի Արփինե Դալալյանը (+87 կգ)։
Մելիք Ղուկասյանը նշեց, որ երիտասարդական հավաքականը 2 ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի աշխարհի առաջնությունից առաջ։
«Առաջին ուսումնամարզական հավաքը 19 օրով կանցկացնենք «Օլիմպավանում», դրանից հետո 10-օրյա մարզումներ կունենանք Աբովյան քաղաքում, իսկ մայիսի 30-ին կմեկնենք Ֆիջի»,- ասաց Մելիք Ղուկասյանը։

В молодежном чемпионате мира по тяжелой атлетике примут участие 5 представителей Армении. Главный тренер молодежной сборной Армении по тяжелой атлетике Мелик Гукасян в беседе с пресс-службой НОК Армении сообщил, что в чемпионате мира примут участие: Армен Григорян (73 кг), Рафик Арутюнян (81 кг), Карен Авагян (89 кг) и Вараздат Лалаян (+109 кг), а также в женском турнире единственной представительницей Армении станет Арпине Далалян (+87 кг).
Мелик Гукасян отметил, что молодежная сборная проведет 2 учебно-тренировочных сбора перед чемпионатом мира.
«Мы проведем первый 19-дневный учебно-тренировочный сбор в «Олимпаване», затем 10 дней будем тренироваться в городе Абовян, а 30-го мая отправимся на Фиджи», - отметил Мелик Гукасян.