Շեցին-2019․ Արթուր Դավթյանը նվաճել է Եվրոպական խաղերի ուղեգիր
Չնայած՝ այս պահին մեկ ենթախումբ էլ շարունակում է ելույթները, արդեն կարող ենք նշել, որ Արթուր Դավթյանը բազմամարտում նվաճել է Եվրոպական խաղերի ուղեգիր։
Մինսկ-2019-ի մարմնամարզության բազմամարտի ուղեգիր նվաճում են Եվրոպայի առաջնությունում մինչև 18-րդ տեղ զբաղեցրած մարմնամարզիկները։
Երրորդ ենթախմբից հետո պարզ կլինի, թե մեր մարզիկներից ովքեր են շարունակում պայքարը եզրափակիչներում։ Ակնհայտ է, որ եզրափակչ ուղեգրի հնարավորությունից զրկվել է Հարություն Մերդինյանը, ով նժույգթափերի վարժության ժամանակ ընկավ գործիքի վրայից։ Եզրափակչի ուղեգիր չի նվաճել նաև Արթուր Ավետիսյանը, ով հանդես էր գալիս օղակների վրա։

Щецин-2019: Артур Давтян завоевал путевку на Европейские игры
В польском городе Щецин продолжается стартовавший сегодня чемпионат Европы по спортивной гимнастике.
Несмотря на то, что одна подгруппа еще не закончила свои выступления, мы уже можем отметить, что Артур Давтян в многоборье завоевал путевку на Европейские игры. Путевки по спортивной гимнастике в многоборье на Минск-2019 завоевывают гимнасты, занявшие с 1-го по 18-е места на чемпионате Европы.
После выступлений третьей подгруппы станет ясно, кто из наших спортсменов продолжит борьбу в финале.
Очевидно, что Арутюн Мердинян, упавший со снаряда во время упражнения на коне, лишен путевки на финал. Артур Аветисян, выступающий на кольцах, также не вышел в финал.