Գոհ եմ բարձրացրածս կիլոգրամներից. Անդրանիկ Կարապետյան
Ծանրամարտի Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի անդամ, աշխարհի առջնության փոքր բրոնզե մեդալակիր Անդրանիկ Կարապետյանը գոհ է՝ աշխարհի առաջնությունում իր բարձրացրած կիլոգրամներից:
«Առաջին անգամ էին մասնակցում մեծահասակների աշխարհի առաջնությանը և մեծ տպավորություններ ունեմ: Գոհ եմ բարձրացրածս կիլոգրամներից, մարզիչներից, բժշկից: Արդյունքներն ավելի բարձր էին քան, Եվրոպայի առաջնությունում էր, իմ հաջորդ քայլն արդեն Օլիմպիական խաղերում մեդալ նվաճելն է»,-ասել է Կարապետյանը:
Անդրանիկ Կարապետյանն առաջին մոտեցման ժամանակ պոկեց 164 կգ: Հաջորդ մոտեցման ընթացում Կարապետյանը չկարողացավ բարձրացնել 167 կգ, սակայն երրորդ մոտեցման ժամանակ նա բարձրացրեց 167 կգ ծանրաձողը և նվաճեց փոքր բրոնզե մեդալ: Հրում վարժությունում հայ ծանրորդն առաջին մոտեցման ժամանակ չբարձրացրեց 191 կգ, սակայն երկրորդի ժամանակ կարողացավ գլխավերևում պահել ծանրաձողը: Երրորդ մոտեցման ժամանակ հրեց 196 կգ: Երկամարտի 363 կգ արդյունքով Անդրանիկ Կարապետյանը գրավեց 4-րդ հորիզոնականը: Նա միայն անձնական քաշով զիջեց բրոնզե մեդալ նվաճած, եգիպտացի Մահմուդ Մոհամեդ Իհաբին: Այս քաշային կարգում աշխարհի չեմպիոն դարձավ ղազախ Նիջադ Ռահիմվը, ով երկամարտում գրանցեց 372 կգ արդյունք:

13:25 - 25 Nov, 2015
Armenia’s men’s weightlifting team member, a little bronze medalist of the World Championship, Andranik Karapetyan is content with his result.
“It is my first time at the Adult Championship and I am greatly impressed. I am content with my result, coaches and a medic. The result was higher than at the European Championship, my next step will be grabbing a medal at the Olympics”, Karapetyan said.
In the first snatch Andranik Karapetyan lifted 164kg, in the second one he couldn’t afford 167kg but in the third time he lifted 167kg conquering a little bronze medal. In the first clean and jerk the Armenian weightlifter couldn’t lift 191kg but then he managed to hold the barbell. In the third attempt he lifted 196kg. With the double-event of 363kg Andranik Karapetyan placed 4th. He conceded only by personal weight to the Egyptian Mahmud Mohamed Ihab. In this weight class the World champion became Nijad Rahimov (Kazakhstan) with the double-event of 372kg.