Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում կայացավ Հայաստանի լրագրողների չորրորդ մրցաշարը, որին մասնակցեց ԶԼՄ-ների 17 ներկայացուցիչ:
Լրագրողները մրցեցին արագ շախմատում: Համառ պայքարում չորրորդ անգամ անընդմեջ հաղթող դարձավ «Գոլոս Արմենիի» թերթի լրագրող Վադիմ Մկրտչյանը՝ 7 հնարավորից վաստակելով 6 միավոր:
Երկրորդ տեղը զբաղեցրեց Սուրեն Բաղդասարյանը (Ֆուտբոլ+)՝ 5.5, երրորդը՝ Նարեկ Վարազդատյանը (haymedia.am)` 5 միավոր: Հաղթողին եւ մրցանակակիրներին պարգեւատրեց 2018 թվականի Հայաստանի չեմպիոն, գրոսմայստեր Հայկ Մարտիրոսյանը:
Մրցաշարի կազմակերպիչ, Արտասահմանյան լրագրողների ասոցիացիայի նախագահ Տիգրան Հովհաննիսյանի հաղորդմամբ, ապրիլին Ստեփանակերտում նախատեսվում է անցկացնել տարբեր երկրների լրագրողների թիմային առաջնություն:

Состоялся IV чемпионат Армении по шахматам среди журналистов
В Академии шахмат Армении состоялся IV чемпионат Армении среди журналистов. В турнире приняли участие 17 представителей различных СМИ.
Журналисты соревновались в быстрые шахматы. В результате упорной борьбы победителем первенства стал журналист газеты "Голос Армении" Вадим Мкртчян, набравший 6 очков из 7 возможных. Он завоевал чемпионский титул уже четвертый год подряд.
Второе место занял Сурен Багдасарян ("Футбол+") – 5,5 очков. На третьем месте – Нарек Вараздатян (haymedia.am) – 5 очков.
Как сообщил организатор турнира, президент Ассоциации зарубежных корреспондентов Тигран Оганесян, в апреле в Степанакерте планируется провести командный турнир среди журналистов различных стран.