Արմեն Բաբալարյան. Սպասումներն, ընդհանուր առմամբ արդարացան
Սեպտեմբերի 25-ի լույս 26-ի գիշերը Երեւան վերադարձավ հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը, որը Լիտվայի Կլայպեդա քաղաքում մասնակցել էր բանակայինների աշխարհի առաջնությանը:
Առաջնությունում մեր ըմբիշները նվաճեցին չորս մեդալ՝ մեկ ոսկե (Կարեն Ասլանյան՝ 66 կգ), երկու արծաթե (Արմեն Հակոբյան՝ 71 կգ, Էդգար Խաչատրյան՝ 130 կգ) եւ մեկ բրոնզե (Ռաֆիկ Մանուկյան՝ 80 կգ): «Զվարթնոց» օդանավակայանում ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում թիմի մարզիչ Արմեն Բաբալարյանն ասաց, որ արդյունքները կարող էին ավելի բարձր լինել.
«Ընդհանուր առմամբ սպասումներն արդարացան, բայց ինչ-որ տեղ հաջողությունը երես թեքեց մեզնից: Օրինակ, Ռաֆիկ Մանուկյանը (80 կգ) պետք է եզրափակիչ անցներ եւ հաղթեր: Մրցաշարը շատ ուժեղ կազմ էր հավաքել, մասնակիցների թվում օլիմպիական խաղերի, աշխարհի եւ Եվրոպայի առաջնությունների չեմպիոններ եւ մրցանակակիրներ էին: Մեր թիմում կնշեմ նաեւ այն տղաներին, որոնք չկարողացան մրցանակային տեղ զբաղեցնել: Պետք է աշխատել: Շնորհակալություն հայկական բանակին, որ հնարավորություն է տալիս մարզիկներին շարունակել մարզվել եւ պահպանել մարզավիճակ»:

В ночь с 25 на 26 сентября в Ереван возвратилась сборная Армении по греко-римской борьбе, участвовавшая в чемпионате мира среди военнослужащих в литовском городе Клайпеда.
Наши борцы завоевали на первенстве мира 4 медали: одну золотую (Карен Асланян - 66 кг), две серебряные (Армен Акопян -71 кг и Эдгар Хачатрян -130 кг) и одну бронзовую (Рафик Манукян - 80 кг). В беседе с пресс-службой НОКА в аэропорту "Звартноц" тренер команды Армен Бабаларян сказал, что результаты могли быть еще выше.
"Ожидания, в общем, оправдались, но где-то удача отвернулась от нас. Например, Рафик Манукян должен был проходить в финал и побеждать. Турнир собрал очень сильный состав – среди участников были чемпионы и призеры Олимпийских игр, первенств мира и Европы. В нашей команде отмечу даже тех ребят, кто не смог занять призовое место. Надо работать. Спасибо армянской армии, за то, что позволяет спортсменам продолжать тренироваться и поддерживать спортивную форму".