Ամառային եւ ձմեռային վերջին երկու օլիմպիական խաղերում աշխատելու նպատակով նաեւ տարբեր երկրներից դոպինգ սպաներ են հրավիրվում, որպեսզի Խաղերի ժամանակ մարզիկների դոպինգ ստուգման որակն ավելի բարձր լինի: Հակադոպինգային կազմակերպություններն օլիմպիական խաղերից առաջ, համապատասխան, հրավեր-նամակ են ստանում, որով առաջարկվում է հնարավոր թեկնածուների գիտելիքների, աշխատանքային փորձի եւ այլ մասնագիտական որակների մասին հանգամանալից տեղեկություններ ուղարկել:
«Քանի որ Հայաստանի հակադոպինգային կազմակերպությունը բավականաչափ փորձ ունի, եւ մենք արդեն բարձրակարգ դոպինգ սպաներ ունենք, որոշեցինք մասնակցել այս ձմեռային օլիմպիական խաղերի համար հայտարարված մրցույթին: Մեր առաջատար դոպինգ սպաներից Անժելա Սահակյանը ներկայացրեց իր կրթության եւ գործունեության մասին մանրամասն լրացված հայտ: Ուրախալի է, որ առանց որեւէ լրացուցիչ հարցի եւ խնդրի Անժելան ընդգրկվեց 45 ընտրյալների մեջ:
Շնորհակալություն ենք հայտնում ՀԱՕԿ-ին, Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ, որ այս հարցում մեզ շատ մեծ աջակցություն ցույց տվեց՝ ամբողջությամբ իր վրա վերցնելով Անժելա Սահակյանի ճանապարհածախսը Փհենչհան»-ՀԱՕԿ լրատվականին ասաց Հայաստանի հակադոպինգային ծառայության պետ, կենսաբանության դոկտոր, պրոֆեսոր Արեգ Հովհաննիսյանը:
Անժելա Սահակյանն օլիմպիական խաղերում ներգրավված է լինելու ինչպես արտամրցումային, այնպես էլ մրցումային դոպինգ ստուգումների աշխատանքներում:

Допинг-офицер Анжела Саакян будет работать на зимних Олимпийских играх в Пхёнчхане
На двух последних зимних и летних Олимпийских играх на работу приглашаются допинг-офицеры из разных стран, чтобы во время Игр качество допинговых проверок спортсменов было более высоким. Антидопинговые организации перед Олимпийскими играми получают соответствующее письмо-приглашение, в котором предлагается послать обстоятельные сведения о знаниях, рабочем опыте и других профессиональных качествах.
"Поскольку Антидопинговая организация Армении имеет достаточно опыта, и у нас уже есть допинг-офицеры высокого класса, мы решили участвовать в объявленном для зимних Олимпийских игр конкурсе. Одна из наших ведущих допинг-офицеров Анжела Саакян представила подробно заполненную заявку о своем образовании и знаниях. Отрадно, что без каких-либо дополнительных вопросов и проблем Анжела вошла в число 45 избранных.
Выражаем благодарность НОКА во главе с президентом Гагиком Царукяном за то, что он оказал нам большую поддержку в этом вопросе, полностью взяв на себя расходы на поездку в Пхёнчхан", - сказал пресс-службе НОКА начальник Антидопинговой службы Армении, доктор биологии, профессор Арег Оганесян.
Анжела Саакян на Олимпийских играх будет вовлечена в работу по допинговым проверкам, как во внесоревновательном, так и в соревновательном процессе.