Շախմատ. Տղամարդկանց առաջնությունում երկիշխանություն հաստատվեց
Երեւանում ընթացող շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց առաջնությունում այսօր կայացավ իներորդ տուրը: Հայկ Մարտիրոսյանը ոչ-ոքի ավարտեց իր պարտիան եւ մրցաշարային աղյուսակում հավասարվեց Ռոբերտ Հովհաննիսյանին, որն այսօր ազատ էր:
Իներորդ տուրի արդյունքները. Սամվել Տեր-Սահակյան-Կարեն Գրիգորյան՝ 0:1, Տիգրան Պետրոսյան-Տիգրան Հարությունյան՝ 1:0, Հովհաննես Գաբուզյան-Զավեն Անդրիասյան՝ 0:1, Հայկ Մարտիրոսյան-Արման Փաշիկյան, Մանուել Պետրոսյան-Շանթ Սարգսյան՝ ոչ-ոքի, Ռոբերտ Հովհաննիսյանն ազատ էր:
Մրցաշարային աղյուսակ. Մարտիրոսյան, Հովհաննիսյան՝ 6-ական միավոր, Փաշիկյան, Անդրիասյան՝ 5-ական, Սարգսյան, Մ. Պետրոսյան՝ 4-ական, Հարությունյան, Տեր-Սահակյան՝ 3.5-ական, Գրիգորյան, Տ. Պետրոսյան՝ 3-ական, Գաբուզյան՝ 2:
Տասներորդ տուրում միմյանց հետ կխաղան հետեւյալ զույգերը. Հովհաննիսյան-Մ. Պետրոսյան, Սարգսյան-Մարտիրոսյան, Հարությունյան-Գաբուզյան, Գրիգորյան-Տ. Պետրոսյան, Փաշիկյան-Տեր-Սահակյան, Անդրիասյանն ազատ է:

На проходящем в Ереване мужском чемпионате Армении по шахматам сегодня состоялись партии девятого тура. Айк Мартиросян завершил свою партию вничью и догнал в турнирной таблице Роберта Оганесяна, который был свободен от игры в текущем туре.
Результаты девятого тура: Самвел Тер-Саакян – Карен Григорян 0:1, Тигран Петросян – Тигран Арутюнян 1:0, Оганес Габузян – Завен Андриасян 0:1, Айк Мартиросян – Арман Пашикян, Мануел Петросян – Шант Саргсян – ничьи, Роберт Оганесян - свободен.
Турнирная таблица: Мартиросян, Оганесян – по 6 очков, Пашикян, Андриасян – по 5, Саргсян, М. Петросян – по 4, Арутюнян, Тер-Саакян – по 3,5, Григорян, Т. Петросян – по 3, Габузян – 2.
В десятом туре 21 января встречаются: Оганесян – М. Петросян, Саргсян – Мартиросян, Арутюнян – Габузян, Григорян – Т. Петросян, Пашикян – Тер-Саакян, Андриасян – свободен.