Շախմատի Հայաստանի կանանց առաջնության հինգերորդ տուրում առաջատարները կորցրին առաջին միավորները: Մարիա Կուրսովան եւ Աննա Սարգսյանը ոչ-ոքի ավարտեցին իրենց պարտիաները: Վերջին երկու տարիների Հայաստանի չեմպիոն Մարիա Գեւորգյանը մրցաշարում արդեն երրորդ պարտությունն է կրում:
Հինգերորդ տուրի արդյունքները. Նարե Առաքելյան-Աննա Խաչատրյան՝ 1:0, Սիրանուշ Ղուկասյան-Մարիա Գեւորգյան՝ 1:0, Մարիամ Մկրտչյան-Մարիա Կուրսովա, Սուսաննա Գաբոյան-Սոնա Ասատրյան, Աննա Սարգսյան-Լիլիթ Գալոյան՝ ոչ-ոքի:
Մրցաշարային աղյուսակ. Սարգսյան, Կուրսովա՝ 4.5-ական միավոր, Գալոյան՝ 3, Մկրտչյան, Ղուկասյան, Առաքելյան՝ 2.5-ական, Գաբոյան, Գեւորգյան՝ 2-ական, Ասատրյան՝ 1, Խաչատրյան՝ 0.5:
Այսօր վեցերորդ տուրում խաղում են. Խաչատրյան-Գալոյան, Ասատրյան-Սարգսյան, Գեւորգյան-Գաբոյան, Կուրսովա-Ղուկասյան, Առաքելյան-Մկրչտյան:

На чемпионате Армении по шахматам среди женщин в пятом туре лидеры потеряли первые очки. Мария Курсова и Анна Саргсян завершили свои партии вничью. Чемпионка республики двух последних лет Мария Геворгян потерпела уже третье поражение в турнире.
Результаты пятого тура: Наре Аракелян – Анна Хачатрян 1:0, Сирануш Гукасян – Мария Геворгян 1:0, Мариам Мкртчян – Мария Курсова, Сусанна Габоян – Сона Асатрян, Анна Саргсян – Лилит Галоян – ничьи.
Турнирная таблица: Саргсян, Курсова – по 4,5 очка, Галоян – 3, Мкртчян, Гукасян, Аракелян по 2,5, Габоян, Геворгян – по 2, Асатрян – 1, Хачатрян – 0,5.
В шестом туре 17 января встречаются: Хачатрян – Галоян, Асатрян – Саргсян, Геворгян – Габоян, Курсова – Гукасян, Аракелян – Мкртчян.