Երեկ Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը մեկնարկեցին շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց եւ կանանց առաջնությունները:
Տղամարդիկ, առաջին տուրի արդյունքները. Կարեն Գրիգորյան-Զավեն Անդրիասյան՝ 1:0, Ռոբերտ Հովահաննիսյան-Սամվել Տեր-Սահակյան՝ 1:0, Արման Փաշիկյան-Հովհաննես Գաբուզյան, Շանթ Սարգսյան-Տիգրան Պետրոսյան, Մանուել Պետրոսյան-Հայկ Մարտիրոսյան՝ ոչ-ոքի, Տիգրան Հարությունյանն ազատ է:
Երկրորդ տուրում միմյանց հետ կխաղան Տեր-Սահակյան-Մ. Պետրոսյան, Տ. Պետրոսյան-Հովհաննիսյան, Գաբուզյան-Սարգսյան, Անդրիասյան-Փաշիկյան, Հարությունյան-Գրիգորյան զույգերը, Մարտիրոսյանն ազատ է:
Կանայք, առաջին տուրի արդյունքները. Մարիա Գեւորգյան-Աննա Խաչատրյան՝ 1:0, Մարիա Կուրսովա-Սոնա Ասատրյան՝ 1:0, Մարիամ Մկրտչյան-Աննա Սարգսյան՝ 0:1, Սիրանուշ Ղուկասյան-Սուսաննա Գաբոյան՝ 1:0, Նարե Առաքելյան-Լիլիթ Գալոյան՝ ոչ-ոքի:
Երկրորդ տուրում կհանդիպեն. Խաչատրյան-Գաբոյան, Սարգսյան-Ղուկասյան, Գալոյան-Մկրտչյան, Ասատրյան-Առաքելյան, Գեւորգյան-Կուրսովա:

Стартовали мужской и женский чемпионаты Армении по шахматам
Вчера в Доме шахмат имени Тиграна Петросяна стартовали мужской и женский чемпионаты Армении по шахматам.
Мужчины, результаты первого тура: Карен Григорян – Завен Андриасян 1:0, Роберт Оганесян – Самвел Тер-Саакян 1:0, Арман Пашикян – Оганес Габузян, Шант Саргсян – Тигран Петросян, Мануел Петросян – Айк Мартиросян – ничьи, Тигран Арутюнян – свободен.
Во втором туре встречаются Тер-Саакян – М. Петросян, Т. Петросян – Оганесян, Габузян – Саргсян, Андриасян – Пашикян, Арутюнян – Григорян, Мартиросян – свободен.
Женщины, результаты первого тура: Мария Геворгян – Анна Хачатрян 1:0, Мария Курсова – Сона Асатрян 1:0, Мариам Мкртчян – Анна Саргсян 0:1, Сирануш Гукасян – Сусанна Габоян 1:0, Наре Аракелян – Лилит Галоян – ничья.
Во втором туре встречаются Хачатрян – Габоян, Саргсян – Гукасян, Галоян – Мкртчян, Асатрян – Аракелян, Геворгян – Курсова.