Ազատ ոճի ըմբշամարտի ազգային հավաքականը միջազգային մրցաշարի կմասնակցի
Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականը նոյեմբերի 16-ին կմեկնի Վլադիկավկազ՝ մասնակցելու «Ալաններ» միջազգային մրցաշարին: Մեր թիմը  Ռուսաստանում հանդես կգա ընդլայնված կազմով՝ երկրորդ մարզիչ Էդգար Ենոքյանի գլխավորությամբ:
Հավաքականում ընդգրկվել են՝ Մխիթար Գրիգորյանը, Գարիկ Բարսեղյանը (երկուսն էլ՝ 57 կգ քաշային կարգ), Վաղինակ Մաթեւոսյանը (61 կգ), Վալոդյա Ֆրանգուլյանը (65 կգ), Վարուժան Կոջոյանը (74 կգ), Սարգիս Հովսեփյանը, Հովհաննես Մխիթարյանը (երկուսն էլ՝ 86 կգ), Շամիր Աթյանն ու Գեւորգի Կետոեւը (երկուսն էլ՝ 97 կգ):
Թիմի գլխավոր մարզիչ Հաբեթնակ Կուրղինյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց, որ այս անգամ հնարավորություն են տվել նաեւ երիտասարդներին: Սա ընթացիկ մրցաշրջանում վերջին միջազգային մրցաշարը կլինի ազգային հավաքականի համար:
Կուրղինյանը տեղեկացրեց, որ դեկտեմբերի 24-26-ը կկայանա Գնել Մեջլումյանի անվան հուշամրցաշարը: Այդ արդյունքներով կձեւավորվի Հայաստանի ազգային հավաքականը, որը կպատրաստվի 2018 թվականի կարեւորագույն առաջնություններին:

Национальная сборная Армении по вольной борьбе 16 ноября отправится во Владикавказ для участия в международном турнире "Аланы". Наша команда выступит в расширенном составе, под руководством второго тренера Эдгара Енокяна.
В сборную вошли Мхитар Григорян, Гарик Барсегян (оба - 57 кг), Вагинак Матевосян (61 кг), Володя Франгулян (65 кг), Варужан Коджоян (74 кг), Саркис Овсепян, Оганес Мхитарян (оба - 86 кг), Шамир Атян и Георгий Кетоев (оба - 97 кг).
Главный тренер команды Апетнак Кургинян в беседе с пресс-службой НОКА сказал, что на этот раз возможность дана также молодым. Этот международный турнир станет последним для национальной сборной в текущем сезоне.
Кургинян сообщил, что с 24 по 26 декабря состоится турнир памяти Гнела Межлумяна. По результатам соревнований будет сформирована национальная сборная Армении, которая будет готовиться к главным стартам 2018 года.