Մեկնարկեց ջրագնդակի Հայաստանի պատանեկան առաջնությունը
Երևանի «Սպիտակ» մարզաառողջարարական համալիրում մեկնարկեց ջրագնդակի Հայաստանի պատանեկան առաջնությունը:
Ջրագնդակի այս առաջնությանը մասնակցում է 6 թիմ՝ «Նեպտուն», «Դելֆին», «Տիտան», «ORWP-Երևան», «Արմադա», «Արմադա-2»:
«Մեր նպատակը փոքր երեխաներին ջրագնդակին ավելի մոտեցնելն է: Ցավոք, ջրագնդակը Հայաստանում ճանաչված մարզաձև չէ: Մեր երկրի բնակչության 80 տոկոսը չգիտի լողալ: Եթե մարզվում են ջրագնդակով, ապա առաջինը լողալ են սովորում: Ջրագնդակ մարզաձևում երեխաների ֆիզիկական զարգացումը շատ ավելի բարձր է: Իսկ թե ինչու չի զարգանում ջրագնդակը Հայաստանում, դա նրանից է, որ մենք չունենք բազա: Նույնիսկ ջրի համար գումար ենք վճարում»,-ՀԱՕԿ լրատվության բաժնի լրագրողի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի ջրագնդակի դաշնության նախագահ Ռուբեն Հակոբյանը:

The Armenian Junior Water Polo Championship has kicked off
The Armenian Junior Water Polo Championship has kicked off at the sports-health complex “Spitak”.Six teams take part in the Championship: “Neptun”, “Delfin”, “Titan”, “ORWP-Yerevan”, “Armada”, “Armada-2”.
“Our goal is to spread water polo among children. Unfortunately, water polo isn’t known so much in Armenia. 80 percent of our population doesn’t know to swim. For playing water polo one should know to swim. In water polo children physically develop more. But this type of sport doesn’t prosper in Armenia because we lack a base. We even pay for water”, told the president of Armenian Water Polo Federation, Ruben Hakobyan the ANOC reporter. The Armenian Junior Water Polo Championship finishes on November 1.