Հայաստանի թաեքվոնդոյիստները երկու մեդալ են նվաճել Եվրոպայի երիտասարդների առաջնությունում
Թաեքվոնդոյիստներ Ռոման Հայրապետովը (59 կգ) եւ Անդրանիկ Խաչատրյանը (68 կգ) մրցանակային տեղեր են զբաղեցրել Եվրոպայի երիտասարդների (Մ 17) առաջնությունում: Հայրապետովը նվաճել է արծաթե, Խաչատրյանը՝ բրոնզե մեդալ:
Մայրացամաքի առաջնությունն անցկացվել է նոյեմբերի 2-ից 5-ը Կիպրոսի Լարնակա քաղաքում: Ավագ մարզիչ Զորայր Մեկինյանի գլխավորությամբ մրցաշարին մասնակցել է վեց մարզիկ: Մրցանակակիր դարձած թաեքվոնդոյիստները ներկայացնում են «Արմ-Մար» ակումբը:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Գեւորգ Դանիելյանը հայտնեց, որ հաջորդ տարվա ապրիլին կկայանա աշխարհի երիտասարդների առաջնությունը (վայրը դեռ հայտնի չէ), որից մեկ շաբաթ անց հենց նույն վայրում տեղի կունենա 2018 թվականին Բուենոս Այրեսում կայանալիք ամառային պատանեկան օլիմպիական խաղերի վարկանիշային մրցաշար:

Тхэквондисты Роман Айрапетов (59 кг) и Андраник Хачатрян (68 кг) заняли призовые места на молодежном (до 17 лет) чемпионате Европы. Айрапетов завоевал серебряную медаль, а Хачатрян - бронзовую.
Первенство континента прошло со 2 по 5 ноября в кипрском городе Ларнака. Под руководством старшего тренера Зорайра Мекиняна в соревновании выступили шесть спортсменов. Ставшие призерами тхэквондисты представляют клуб "Арм-Мар".
Как сообщил пресс-службе НОКА главный тренер сборной Армении Геворг Даниелян, в апреле следующего года состоится молодежный чемпионат мира (место проведения пока неизвестно), сразу через неделю там же состоится рейтинговый турнир юношеских Олимпийских игр 2018 года в Буэнос-Айресе.