Երիտասարդ ու պատանի կարատեիստներն անհաջող են հանդես եկել աշխարհի առաջնությունում
Նախորդ շաբաթ հայ կարատեիստները մասնակցել են պատանիների, երիտասարդների եւ Մ 21 տարեկանների աշխարհի առաջնությունը: Մեր մարզիկներին չի հաջողվել մրցանակային տեղեր զբաղեցնել: Պատանիներն էլ չեն կարողացել Բունեոս Այրեսի օլիմպիական խաղերի վարկանիշ ձեռք բերել:
«Աշխարհի առաջնություն մեկնել էինք 14 մարզիկով: Հիմնականում մի քանիսից ակնկալիքներ ունեի: Սերյոժա Սարգսյանը, Գեւորգ Համբարձումյանը, Էրիկ Խաչատրյանը, Ահարոն Սարգսյանը, Սիմոն Մովսիսյանը վատ հանդես չեկան, մի քանի մենամարտեր հաղթեցին: Նրանցից դժգոհ չեմ, արեցին՝ ինչ կարող էին: Մյուսները սկսնակ էին, առաջին անգամ էին մասնակցում այս մասշտաբի մրցաշարի, փորձի պակաս ունեին:
Սերյոժա Սարգսյանը կարող էր բրոնզե մեդալի համար պայքարել: Սակայն, մեկ մենամարտ առաջ նա վնասվածք ստացավ եւ չկարողացավ շարունակել»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց հավաքականի ավագ մարզիչ Վահան Միքայելյանը:
Մարզիչը նշեց, որ պատանիները դեռեւս հնարավորություն կունենան պայքարելու Բունես Այրեսի օլիմպիական խաղերի ուղեգրերի համար: Վահան Միքայելյանի խոսքով՝ կան մարզիկներ, որոնք մեծ շանսեր ունեն:

Молодые и юные каратисты неудачно выступили на чемпионате мира
На прошлой неделе армянские каратисты участвовали в чемпионате мира среди юношей, молодежи и до 21 года. Нашим спортсменам не удалось завоевать призовых мест. Юноши не смогли завоевать рейтинг для участия в Олимпийских играх в Буэнос-Айресе.
"На чемпионат мира мы поехали с 14 спортсменами. В основном связывали ожидания с несколькими из них. Сережа Саргсян, Геворг Амбарцумян, Эрик Хачатрян, Агарон Саргсян, Симон Мовсисян выступили неплохо, победив в нескольких поединках. Я доволен ими, они сделали что могли. Остальные, будучи новичками, впервые участвовали в соревновании такого масштаба, имелась нехватка опыта.
Сережа Саргсян мог побороться за бронзовую медаль. Однако за один бой до этого он получил травму и не смог продолжить", - сказал в беседе с пресс-службой НОКА старший тренер сборной Ваган Микаелян.
Наставник отметил, что юноши еще имеют возможность побороться за путевки на Олимпийские игры в Буэнос-Айресе.  По словам Вагана Микаеляна, есть спортсмены, которые имеют большие шансы.