Հայաստանի գեղասահորդները մասնակցում են միջազգային մրցաշարերի
Հոկտեմբերի 20-ից 22-ը Մոսկվայում անցկացվել է գեղասահքի Գրան Պրիի փուլը, որտեղ հանդես է եկել Հայաստանի ներկայացուցիչ Անաստասիա Գալուստյանը: Մեր մարզուհին զբաղեցրել է 12-րդ տեղը, իսկ մրցաշարի հաղթող դարձել է ՌԴ-ի ներկայացուցիչ Եվգենիա Մեդվեդեւան:
«Նման մրցաշարի մասնակցելն արդեն մեծ հաջողություն է մեզ համար: Այժմ մեր առաջատար մարզիկները պատրաստվում են միջազգային մրցաշարերի: Անաստասիան եւ Սլավիկ Հայրապետյանը նոյեմբերին կմեկնեն Տալլին՝ մասնակցելու ISU Challenger Series մրցաշարին: Թինա Կարապետյան/Սիմոն Պրու Սենեկալ պարային զույգը Վարշավայում նմանատիպ մրցաշարում հանդես կգա»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում  ասաց Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Մելանյա Ստեփանյանը:
Վերջինս հայտնեց նաեւ, որ այսօր Էդվարդ Տեր-Ղազարյանը կմեկնի Ռումինիա՝ մասնակցելու պատանեկան միջազգային մրցաշարի.

С 20 по 22 октября в Москве прошел этап серии Гран-при по фигурному катанию, в котором приняла участие представительница Армении Анастасия Галустян. Наша спортсменка заняла 12-е место, а победительницей турнира стала россиянка Евгения Медведева.
"Сам факт участия в подобном турнире уже большой успех для нас, - сказала в беседе с пресс-службой НОКА президент Федерации фигурного катания Армении Мелания Степанян. - Теперь нашим ведущим спортсменам предстоит участие в международных соревнованиях. Анастасия и Славик Айрапетян в ноябре отправятся в Таллин для участия в турнире ISU Challenger Series. Танцевальная пара Тина Айрапетян/Симон Пру-Сенекал выступит на аналогичном турнире в Варшаве.
Мелания Степанян также сообщила, что сегодня фигурист Эдвард Тер-Казарян отправится в Румынию для участия в международном юниорском турнире.