Արսեն Ջուլֆալակյան. Ինչ-որ առումով կարոտել եմ մրցումային գործընթացը
Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի անդամ Արսեն Ջուլֆալակյանը տեւական դադարից հետո կրկին միջազգային գորգ կմտնի: Արսենը վաղը Ղազախստանում կմեկնարկի Բոլատ Տուլիխանովի մրցաշարում: ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ըմբիշն ասաց, որ տրամադրությունը լավ է, մարտական, եւ ինչ-որ առումով կարոտել է մրցումային գործընթացը.
«Կարծում եմ՝ այս պահի համար լավ մարզավիճակում եմ,  ինչն ավելի պարզ կերեւա հենց մրցաշարում։  Մասնակցության նպատակը հենց դա է՝ հասկանալ, թե տեւական ժամանակ մրցումներում հանդես չգալով ինչպիսի մարզավիճակում եմ այժմ եւ որտեղից պետք է սկսել արդեն հստակ պատրաստվել նոր մրցաշրջանին։
Դեռ վերջնական չեն ասել՝ ինչ կանոններով են անցկացվելու գոտեմարտերը, բայց անկախ դրանից պետք է հաղթել։ Չնայած, ցանկալի կլիներ, որ արդեն հաստատված նոր կանոններով անցկացվեր, որպեսզի ամեն ինչ ավելի հստակ լիներ մեզ համար»,- նշեց Արսեն Ջուլֆալակյանը։

Арсен Джулфалакян: В каком-то смысле соскучился по соревновательному процессу
Член сборной Армении по греко-римской борьбе Арсен Джулфалакян после продолжительной паузы вновь выйдет на ковер. Арсен завтра стартует на турнире Болата Тулиханова в Казахстане. В беседе с пресс-службой НОКА борец сказал, что настроение у него хорошее, боевое, и он в каком то смысле соскучился по соревновательному процессу.
"Думаю, что на этот момент я в хорошей форме, что станет лучше видно на соревновании. Цель участия именно в этом - понять, в какой я нахожусь форме после длительной паузы в соревновательных выступлениях, и откуда нужно начинать уже конкретно готовиться к новому сезону.
Пока еще окончательно не сказали, по каким правилам будут проводиться схватки, но в независимости от правил нужно побеждать. Хотя было бы желательно, чтобы действовали уже новые утвержденные правила, чтобы для нас все было ясно", - отметил Арсен Джулфалакян.