Հրաչյա Ռոստոմյան. Քիքբոքսինգի ֆեդերացիան շուտով կընդգրկվի նախարարության հետ համագործակցող ֆեդերացիաների ցանկում
17:00 - 27 Սեպ, 2017
Քիքբոքսինգի Հայաստանի հավաքականները սեպտեմբերի 19-25-ը Ռուսաստանի Անապա քաղաքում մասնակցել են աշխարհի գավաթի խաղարկությանը: Հայ մարզիկները նվաճել են երկու ոսկե, յոթ արծաթե ու երեք բրոնզե մեդալ:
Այսօր ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար, ՀԱՕԿ-ի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանն ընդունեց աշխարհի գավաթի խաղարկության մասնակիցներին, մարզիչներին ու ֆեդերացիայի նախագահ Գառնիկ Հայրապետյանին:
Հրաչյա Ռոստոմյանը շնորհավորեց մարզիկներին եւ հայտարարեց, որ մոտ օրերս քիքբոքսինգի ֆեդերացիան կընդգրկվի ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության հետ համագործակցող ֆեդերացիաների ցանկում.
«Քիքբոքսինգի ֆեդերացիան Հայաստանում ամենակարգապահներից է: Պաշտոնական կարգավիճակը մի շարք առավելություններ կտա ֆեդերացիային, կկարողանաք սպորտի վարպետի կոչումներ ստանալ եւ այլն: Հարգելի մարզիկներ, վստահ եմ, որ հաջորդ տարվանից էլ ավելի համախմբված ու բարձր ոգով կմասնակցեք միջազգային մրցաշարերին:
Մեր գլխավոր նպատակն է՝ Հայաստանում համատեղել կոնտակտային մարտարվեստները եւ ստեղծել միասնական հանրապետական առաջնություն: Շատ կարեւոր է, որ քիքբոքսինգի ֆեդերացիայի կարգ ու կանոնը վարակիչ լինի մեր մյուս մարզաձեւերի ֆեդերացիաների համար»,- ասաց Հրաչյա Ռոստոմյանը:
Հայաստանի քիքբոքսինգի ֆեդերացիայի նախագահը, ի նշան շնորհակալության, գավաթ հանձնեց նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանին:

Сборные Армении по кикбоксингу с 19 по 25 сентября в российской Анапе приняли участие в розыгрыше Кубка мира. Армянские спортсмены завоевали две золотые, семь серебряных и три бронзовые медали.
Сегодня министр спорта и по делам молодежи РА, генеральный секретарь НОКА Грачья Ростомян принял участников розыгрыша Кубка мира, тренеров и президента федерации Гарника Айрапетяна.
Грачья Ростомян поздравил спортсменов и заявил, что в ближайшие дни федерация кикбоксинга будет включена в список федераций, сотрудничающих с министерством.
"Федерация кикбоксинга одна из самых дисциплинированных в Армении. Официальный статус даст федерации ряд преимуществ. Вы сможете получать звания мастеров спорта и т.д. Уважаемые спортсмены, уверен, что со следующего года вы выступите на международных соревнованиях еще более сплоченно и с высоким настроем.
Наша главная цель - совмещать в Армении контактные боевые искусства и создать объединенное республиканское первенство. Очень важно, чтобы порядок в федерации кикбоксинга стал заразительным для других наших спортивных федераций", - сказал Грачья Ростомян.