«Մրցաշարը հաջող ստացվեց, բայց ոչինչ հեշտ չի լինում: Մարզիչների հետ ճիշտ մարտավարություն ընտրեցինք, ինչը կարողացա գորգի վրա իրականացնել»,- «Զվարթնոց» օդանավակայանում ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց հունահռոմեական ըմբշամարտի բանակայինների աշխարհի չեմպիոն Կարեն Ասլանյանը (66 կգ):
«Եզրափակչի ճանապարհին հաղթեցի կորեացի եւ ադրբեջանցի ըմբիշներին, իսկ որոշիչ գոտեմարտում՝ 2014 եւ 2016 թթ. Ռուսաստանի չեմպիոն Ալեքսանդր Կիյանկինին: Ուրախ եմ, որ կարողացա հավաքվել աշխարհի առաջնությունից հետո, որտեղ զգում էի, որ պատրաստ եմ մրցանակային տեղ զբաղեցնել:Մարզիչների հետ մենք ճիշտ եզրակացություններ արեցինք, ինչը հիմա օգնեց հաջողության հասնել»,- նշեց Կարեն Ասլանյանը:

"Турнир сложился успешно, но легко ничего не бывает. Мы выбрали с тренерами правильную тактику, которую я смог реализовать на ковре", - сказал в беседе с пресс-службой НОКА в аэропорту "Звартноц" победитель чемпионата мира среди военнослужащих по греко-римской Карен Асланян (66 кг).
"На пути к финалу я победил корейского и азербайджанского борцов, а в решающем поединке одолел Александра Киянкина – чемпиона России 2014 и 2016 гг. Рад, что смог собраться после чемпионата мира, где я чувствовал себя готовым занять призовое место. Мы с тренерами сделали правильные выводы, что помогло сейчас добиться успеха", - отметил Карен Асланян.