Հաբեթնակ Կուրղինյան. Հեռանկարային ըմբիշներ ունենք
Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հաբեթնակ Կուրղինյանը լրագրողների հետ զրույցում ամփոփեց Անդրանիկ Հարոյանի անվան 3-րդ հուշամրցաշարի արդյունքները:
«Մրցաշարը նորմալ անցավ: Տղաները լավ մարզավիճակում էին: Ճիշտ է` ըմբիշների քանակի հետ խնդիր ունենք վերջին տարիներին՝ կապված երիտասարդ տարիքի մարզիկների բանակ զորակոչվելու հետ, բայց ունենք երիտասարդ և հեռանկարային մարզիկներ: Մինչև 23 տարեկանների աշխարհի առաջնությունից առաջ կային քաշային կարգեր, որտեղ հստակ չէր, թե ով կներկայացնի Հայաստանը, այս մրցաշարը տվեց այդ հարցի պատասխանը: Հավաքականի ամբողջական կազմը կհայտարարենք մոտ մեկ շաբաթից»,- ասաց նա:
Խոսելով Արսեն Հարությունյանի և Վազգեն Թևանյանի մասին՝ հավաքականի գլխավոր մարզիչը ասաց. «Նրանք արդեն հանգստացել են, Արսենը նաև բուժման կուրս է անցել, իսկ նրանց մասնակցությունը Մ-23 ԱԱ-ին պարզ կլինի հաջորդ շաբաթ»,- խոսքը եզրափակեց Կուրղինյանը:
Մինչև 23 տարեկանների ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունը կկայանա հոկտեմբերի 28-ից նոյեմբերի 3-ը՝ Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում։

Абетнак Кургинян: У нас есть перспективные борцы
Главный тренер сборной Армении по вольной борьбе Абетнак Кургинян в беседе с журналистами подвел итоги 3-го турнира памяти Андраника Арояна.
«Турнир прошел нормально. Ребята были в хорошей спортивной форме. Правда, у нас в последние годы есть проблема с количеством борцов из-за призыва молодых спортсменов в армию, но у нас есть молодые и перспективные спортсмены. Перед чемпионатом мира до 23-х лет были весовые категории, в которых было неясно, кто будет представлять Армению, и этот турнир ответил на все вопросы. Мы объявим полный состав сборной примерно через неделю», - сказал он.
Говоря об Арсене Арутюняне и Вазгене Теваняне, главный тренер сборной сказал: «Они уже отдохнули, Арсен также прошел курс лечения, а их участие в ЧМ U-23 станет ясным на следующей неделе», - заключил Кургинян.
Чемпионат мира по борьбе до 23-х лет состоится с 28-го октября по 3-е ноября в столице Венгрии Будапеште.