Հաբեթնակ Կուրղինյան. Հեռանկարային ըմբիշներ ունենք
Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հաբեթնակ Կուրղինյանը լրագրողների հետ զրույցում ամփոփեց Անդրանիկ Հարոյանի անվան 3-րդ հուշամրցաշարի արդյունքները:
«Մրցաշարը նորմալ անցավ: Տղաները լավ մարզավիճակում էին: Ճիշտ է` ըմբիշների քանակի հետ խնդիր ունենք վերջին տարիներին՝ կապված երիտասարդ տարիքի մարզիկների բանակ զորակոչվելու հետ, բայց ունենք երիտասարդ և հեռանկարային մարզիկներ: Մինչև 23 տարեկանների աշխարհի առաջնությունից առաջ կային քաշային կարգեր, որտեղ հստակ չէր, թե ով կներկայացնի Հայաստանը, այս մրցաշարը տվեց այդ հարցի պատասխանը: Հավաքականի ամբողջական կազմը կհայտարարենք մոտ մեկ շաբաթից»,- ասաց նա:
Խոսելով Արսեն Հարությունյանի և Վազգեն Թևանյանի մասին՝ հավաքականի գլխավոր մարզիչը ասաց. «Նրանք արդեն հանգստացել են, Արսենը նաև բուժման կուրս է անցել, իսկ նրանց մասնակցությունը Մ-23 ԱԱ-ին պարզ կլինի հաջորդ շաբաթ»,- խոսքը եզրափակեց Կուրղինյանը:
Մինչև 23 տարեկանների ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունը կկայանա հոկտեմբերի 28-ից նոյեմբերի 3-ը՝ Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում։

The head coach of the Armenia freestyle wrestling team, Habetnak Kurghinyan, summed up the results of the 3rd Andranik Haroyan Memorial Tournament in a conversation with journalists.
“The tournament went normally. The guys were in good shape. To tell the truth in recent years we have a problem with the quantity of wrestlers due to their service in the army but we have young and prospective athletes. On the eve of the U23 World Championship Armenia didn’t have representatives in some weight classes. This tournament gave the answer to this question. The final lineup of the team will be announced next week,” he said.
As for Arsen Harutyunyan and Vazgen Tevanyan the head coach said, ”They have already had a rest, Arsen has also taken a treatment and their participation in the U23 World Championship will become clear next week,” Kurghinyan concluded.
The U23 World Championship will be held in Hungarian capital Budapest from October 28 to November 3.