«Հրաձգության ֆեդերացիայի նախագահի գավաթ» մրցաշարում գրանցվեց Հայաստանի երկու նոր ռեկորդ, իսկ մասնակիցների շարքում առանձնացան պատանի հրաձիգները: Եզրափակիչներին ներկա էր Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի փոխնախագահ Դերենիկ Գաբրիելյանը, ով անձնական գավաթով պարգևատրեց օդամղիչ ատրճանակ, բլից վարժությունում գերազանց արդյունք գրանցած Բենիկ Խլղաթյանին: Պարգևատրությանը ներկա էր նաև ՀՀ Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանը:
Ըստ վարժությունների հաղթողներ դարձան`
Օդամղիչ հրացան` Հայկ Բաբայան, Հրաչիկ Բաբայան, Սուրեն Բերյան (տղաներ, 60 կրակոց): Աղջիկներ` Սուսաննա Հովհաննիսյան, Սվետլանա Տիգրանյան, Մարիամ Միքայելյան (40 կրակոց):
Օդամղիչ ատրճանակ` Սևակ Արշակյան, Բենիկ Խլղաթյան, Նորայր Առաքելյան (տղաներ, 60 կրակոց): Աղջիկներ` Էլմիրա Կարապետյան, Գոհար Դանիելյան, Աստղիկ Մխիթարյան (40 կրակոց):
Օդամղիչ հրացան` վազող թիրախ, նորմալ վազք` Ալեքսանդր Անդրեասյան, Ռազմիկ Մինասյան, Արթուր Պետրոսյան (տղաներ, 30+30 կրակոց): Աղջիկներ` Լիլիթ Մկրտչյան, Գոհար Հարությունյան, Լաուրա Ավետիսյան (20+20 կրակոց):
Օդամղիչ հրացան` վազող թիրախ, խառը վազք` Շանթ Սարգսյան, Ռազմիկ Մինասյան, Արթուր Պետրոսյան (տղաներ, 2x20 կրակոց): Աղջիկներ` Լիլիթ Մկրտչյան, Լաուրա Ավետիսյան, Մարգարիտա Մոսյան (2x20 կրակոց):
Օդամղիչ հրացան, տղաների և աղջիկների բլից վարժություն` Հրաչիկ Բաբայան, Սվետլանա Տիգրանյան, Սուրեն Բերյան (40 կրակոց):
Օդամղիչ ատրճանակ, տղաների և աղջիկների բլից վարժություն` Բենիկ Խլղաթյան, Զավեն Իգիթյան, Սևակ Արշակյան (40 կրակոց):
«Ֆեդերացիայի նախագահի գավաթ»-ին մասնակցում էին 65 մարզիկներ: Նրանք ներկայացնում էին Յուրի և Զինաիդա Սիմոնյանների անվան հրաձգության մրազադպրոցը, Երևանի հրաձգության մանկապատանեկան մարզադպրոցը, Հրաձգության հանրապետական մարզադպրոցը, Գյումրու քաղաքապետարանի հրաձգության մարզադպրոցը, Վանաձորի թիմը և անկախ Հայաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ թիմով մասնակցեց նաև Բանակի կենտրոնական մարզական ակումբը:

На «Кубке президента федерации стрельбы» было зафиксировано 2 новых рекорда Армении, а в числе участников отличились юные стрелки. На финалах присутствовал вице-президент Национального олимпийского комитета Армении Дереник Габриелян, который наградил личным кубком показавшего отличный результат в блиц упражнении из пневматического пистолета Беника Хлгатяна. На награждении присутствовал также министр спорта и по вопросам молодежи РА Габриэль Казарян.
По упражнениям победителями стали:
Пневматическая винтовка - Айк Бабаян, Грачик Бабаян, Сурен Берян ( мужчины, 60 выстрелов). Сусанна Оганесян, Светлана Тигранян, Мариам Микаэлян (женщины, 40 выстрелов).
Пневматический пистолет - Севак Аршакян, Беник Хлгатян, Норайр Аракелян ( мужчины, 60 выстрелов). Эльмира Карапетян, Гоар Даниелян, Астгик Мхитарян (женщины, 40 выстрелов).
Пневматическая винтовка, бегущая мишень, нормальный бег - Александр Андреасян, Размик Минасян, Артур Петросян ( мужчины, 30+30 выстрелов). Лилит Мкртчян, Гоар Арутюнян, Лаура Аветисян (женщины, 20+20 выстрелов).
Пневматическая винтовка, бегущая мишень, смешаный бег - Шант Саркисян, Размик Минасян, Артур Петросян ( мужчины, 2x20 выстрелов). Лилит Мкртчян, Лаура Аветисян, Маргарита Мосян (женщины, 2x20 выстрелов).
Пневматическая винтовка, мужчины и женщины, блиц упражнение - Грачик Бабаян, Светлана Тигранян, Сурен Берян (40 выстрелов).
Пневматическая винтовка, мужчины и женщины, блиц упражнение - Беник Хлгатян, Завен Игитян, Севак Аршакян (40 выстрелов).
В турнире «Кубка президента федерации» участвовали 65 спортсменов из спортшколы по стрельбе имени Юрия и Зинаиды Симонянов, ереванской детско-юношеской спортшколы по стрельбе, Республиканской спортшколы по стрельбе, спортшколы по стрельбе мэрии Гюмри, команды Ванадзора, а также, впервые в истории независимой Армении, Центральный спортивный клуб Армии.