Ձյուդոյի աշխարհի երիտասարդական առաջնությանը մասնակցում ենք լավագույն կազմով. Մարտին Սարգսյան
Հայաստանի ձյուդոյի երիտասարդական հավաքականը Աբովյանի մարզաբազայում նախապատրաստվում է աշխարհի առաջնությանը։
«Աշխարհի երիտասարդական առաջնությանը մեկնելու են երեք մարզիկ, մեկ մրցավար և մեկ մարզիչ: 55 կգ քաշային կարգում Հայաստանը կներկայացնեն Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիրներ Վահագ Հովսեփյանը և Շահեն Աբաղյանը, իսկ 60 կգ քաշային կարգում 2014 թվականի Եվրոպայի առաջնության փոխչեմպիոն Արսեն Ղազարյանը: Առաջնությանը մասնակցում ենք փոքր կազմով: Գտնում եմ, որ այս կազմն ամենաարդյունավետն է: Նրանք լավ արդյունքներ են ցույց տվել փորձնական մրցաշարերի ժամանակ: Տղաները լավ մարզավիճակում են: Բոլորից էլ ակնկալիքներ ունենք»,- ՀԱՕԿ լրատվության բաժնի լրագրողի հետ զրույցում նշեց ձյուդոյի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Մարտին Սարգսյանը:
Հոկտեմբերի 23-25-ը Արաբական Միացյալ Էմիրությունների մայրաքաղաք Աբու Դաբիում կկայանա ձյուդոյի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը: Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը՝ ավագ մարզիչ Մարտին Սարգսյանի գլխավորությամբ, մրցավայր կմեկնի հոկտեմբերի 21-ին:

Молодежная сборная Армении по дзюдо на спортбазе Абовяна проводит заключительный учебно-тренировочный сбор перед молодежным чемпионатом мира по дзюдо.
«На молодежный чемпионат мира отправятся 3 спортсмена, 1 судья и 1 тренер. В весовой категории 55 кг Армению представят бронзовые медалисты чемпионата Европы Вааг Овсепян и Шаген Абагян, а в весовой категории 60 кг – вице-чемпион чемпионата Европы 2014 года Арсен Казарян.
В чемпионате участвуем сокращенным составом. Я считаю, что этот состав самый оптимальный. Ребята показали хорошие результаты на тренировочных турнирах и находятся в хорошей спортивной форме. Со всеми связываем большие надежды»,-в беседе с корреспондентом пресс-службы НОКА отметил главный тренер молодежной сборной Армении по дзюдо Мартин Саргсян.
С 23-го по 25-е октября в столице Объединенных Арабских Эмиратов Абу-Даби пройдет молодежный чемпионат мира по дзюдо.
Молодежная сборная Армении во главе с главным тренером Мартином Саргсяном отправится на чемпионат 21-го октября.