Ձյուդոյի աշխարհի երիտասարդական առաջնությանը մասնակցում ենք լավագույն կազմով. Մարտին Սարգսյան
Հայաստանի ձյուդոյի երիտասարդական հավաքականը Աբովյանի մարզաբազայում նախապատրաստվում է աշխարհի առաջնությանը։
«Աշխարհի երիտասարդական առաջնությանը մեկնելու են երեք մարզիկ, մեկ մրցավար և մեկ մարզիչ: 55 կգ քաշային կարգում Հայաստանը կներկայացնեն Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիրներ Վահագ Հովսեփյանը և Շահեն Աբաղյանը, իսկ 60 կգ քաշային կարգում 2014 թվականի Եվրոպայի առաջնության փոխչեմպիոն Արսեն Ղազարյանը: Առաջնությանը մասնակցում ենք փոքր կազմով: Գտնում եմ, որ այս կազմն ամենաարդյունավետն է: Նրանք լավ արդյունքներ են ցույց տվել փորձնական մրցաշարերի ժամանակ: Տղաները լավ մարզավիճակում են: Բոլորից էլ ակնկալիքներ ունենք»,- ՀԱՕԿ լրատվության բաժնի լրագրողի հետ զրույցում նշեց ձյուդոյի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Մարտին Սարգսյանը:
Հոկտեմբերի 23-25-ը Արաբական Միացյալ Էմիրությունների մայրաքաղաք Աբու Դաբիում կկայանա ձյուդոյի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը: Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը՝ ավագ մարզիչ Մարտին Սարգսյանի գլխավորությամբ, մրցավայր կմեկնի հոկտեմբերի 21-ին:

Martin Sargsyan: The World Judo Championship will be attended by our best staff
Armenia’s Judo Youth team has passed the last preparatory training at Abovyan’s sports base before World Judo Youth Championship.
“Armenia will send three athletes, one referee and one coach to the World Youth Championship. In the 55 kg weight class Armenia will be represented by the European bronze medalists, Vahag Hovsepyan and Shahen Abaghyan and in the 60 kg w. c. the 2014 European silver medalist, Arsen Ghazaryan. Our team is small but we think this team is the most effective. It has shown good results on trial tournaments. The guys are in a perfect physical form and we have expectations from each of them”, said the head coach of Armenia’s Judo Youth team, Martin Sargsyan to the reporter of ANOC.