Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը վերջնականապես հաստատեց մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանի մասնակցությունն աշխարհի առաջնությանը:
«Արթուրը համեմատաբար ավելի լավ է: Այսօր ոչ ամբողջական մարզում է անցկացրել: Մրցատեղի կմեկնենք ամբողջ կազմով»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց մարմնամարզության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը:
Ավելի վաղ, ՀԱՕԿ լրատվականի բաժնի հետ զրույցում Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը հարցականի տակ էր դրել մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանի մասնակցությունը աշխարհի առաջնությանը՝ վատառողջ լինելու պատճառով:
Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականը մրցավայր կմեկնի հոկտեմբերի 17-ին:
Հոկտեմբերի 23-ից նոյեմբերի 1-ը Շոտլանդիայի Գլազգո քաղաքում կկայանա մարմնամարզության աշխարհի առաջնությունը, որը վարկանիշային է 2016 թվականի Օլիմպիական խաղերի համար: Պլանավորված է, որ Հայաստանը կներկայացնեն Վահագն Դավթյանը, Հարություն Մերդինյանը, Արթուր Դավթյանը և Հուռի Գեբեշյանը:

Armenia's gymnastics team coach Hakob Serobyan in the conversation with an ANOC reporter has finally confirmed the participation of Arthur Davtyan in the World Gymnastics Championships: “Arthur feels relatively better. Today we have had a short training. We’ll leave for Championship with the whole team”, - said Hakob Serobyan. Previously as the coach told an ANOC reporter he had doubts about athlete’s participation in the Championship because of his dizziness. Armenia’s national team will leave for competition on October 17.
From October 23 to November 1 the capital city of Glasgow in Scotland will host the 2015 World Gymnastics Championships which is qualifying for the 2016 Summer Olympics. It is planned that Armenia will be presented by Vahagn Davtyan, Harutyun Merdinyan, Arthur Davtyan and Huri Gebeshyan.