Ճապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում անցկացվելիք 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի Կազմկոմիտեն գործարկել է Make The Beat («Ստեղծիր բիթ») նախագիծը: Երկրպագուները հնարավորություն կունենան ծանոթանալ Խաղերի պաշտոնական երգերի հետ:
Պաշտոնական բիթը ստեղծվել է 1000 տարբեր ձայներից, որոնք ասոցացվում են սպորտի, ճապոնական մշակույթի, առօրյա կյանքի ու բնության հետ:
Երաժշտությունը շատ հեշտ է ընկալվում երկրպագուների կողմից եւ հարմար է պարերի համար: Տոկիո-2020-ի Կազմկոմիտեն կարծում է, որ Խաղերի բիթը մարզասերներին մոտիվացնում է նկարահանել տեսանյութ եւ այն հրապարակել սոցցանցերում՝ օգտագործելով նաեւ #2020beat հեշթեգը: Լավագույն հոլովակները Օլիմպիական խաղերի ընթացքում կցուցադրվեն մարզապալատներում ու ստադիոններում:

“Make The Beat!”: Tokyo 2020 new project
The Organising Committee of the 32nd Summer Olympic Games Tokyo 2020 launched “Make The Beat!” project. Fans around the world will get an opportunity to get acquainted with the Games official songs.
The official beat was created from a range of 1,000 different sound samples reflecting five different rhythms from themes of sports, Japanese culture, daily lives and nature.
The sound is an easy to follow melodic rhythm and easy for dancing. The Tokyo 2020 Organising Committee invites fans to film themselves performing the rhythm to post their content on social media using the special hashtag #2020beat. The best films will be showed at venues and stadiums during the Olympic Games.