Ինձ հաջողվեց բարելավել անձնական արդյունքս. Գոռ Մինասյան
Եվրոպայի առաջնության փոխչեմպիոն Գոռ Մինասյանի կարծիքով այս առաջնությունից հետո դեռ շատ աշխատելու տեղ կա:
«Եվրոպայի այս առաջնությունում ինձ հաջողվեց բարելավել անձնական արդյունքս: Կարողացա 5 կգ ավել բարձրացնել, քանի Հյուսթոնում կայացած աշխարհի առաջնությունում էր: Հրում վարժության առաջին անհաջող մոտեցումս կապված էր տեխնիկական սխալների հետ: Կարևորը մարզիչները գոհ են այս արդյունքից: Իհարկե, ես էլ եմ գոհ: Այստեղ գրանցած արդյունքներով չեն կարող մեդալների համար պայքարել Ռիոյի Օլիմպիական խաղերում: Կարծում եմ մոտ 10 ավել կիլոգրամներ են պետք մեդալներ նվաճելու համար»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Մինասյանը:
Պոկում վարժությունում Գոռ Մինասյանը բարձրացրեց բոլոր կիլոգրամները: Նախ` 195 կգ, հետո՝ 200 կգ և վերջում էլ 205 կգ: Այս ձևում Մինասյանը առաջին տեղը զիջեց միայն վրացի մարզիկին և դարձավ փոքր արծաթե մեդալակիր:
Հրում վարժությունում հայ ծանրորդը հանեց 231 կգ և 237 կգ և միայն 4-րդ տեղոմ էր: Երկամարտի 442 կգ արդյունքով Գոռ Մինասյանը դարձավ Եվրոպայի առաջնության փոխչեմպիոն:

Гор Минасян. Мне удалось улучшить свой личный результат
«На этом чемпионате Европы мне удалось улучшить свой личный результат. Я смог поднять на 5 кг больше, чем на чемпионате мира в Хьюстоне. Моя неудача в первом подходе в толчке была связана с техническими ошибками. Главное, что тренеры довольны этими результатами. Конечно, я тоже доволен. С показанными здесь результатами я не могу бороться за медали на Олимпийских играх в Рио. Думаю, что для этого мне нужно добавить еще около 10-и килограммов»,-отметил Минасян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
В рывке Гор Минасян поднял штангу во всех 3-х подходах (195 кг, 200 кг, 205 кг) и уступил только грузинскому спортсмену, завоевав малую серебряную медаль.
В толчке армянский тяжелоатлет поднял 231 кг, 237 кг и занял 4-е место. Набрав в сумме двоеборья 442 кг, Гор Минасян стал вице-чемпионом Европы.