Օգոստոսի 23-ից 29-ը, Համբուրգում անցկացվելիք բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությանը զուգահեռ, Մախաչկալայում կընթանա միջազգային մրցաշար, որին կմասնակցեն կաշվե ձեռնոցի Հայաստանի հինգ վարպետներ:
Ինչպես ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հայտնել է բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Թորոսյանը, Դաղստանի մայրաքաղաք կմեկնեն Վահե Բադալյանը (52 կգ), Կորյուն Աստոյանը (69 կգ), Յուրա Դարաբյան (75 կգ), Հենրիխ Սարգսյանը (91 կգ) եւ Անուշ Գրիգորյանը (52 կգ):
Մախաչկալայում մեր մարզիկները հանդես կգան հավաքականի մարզչական շտաբի անդամ Ռուդիկ Մկրտչյանի ղեկավարությամբ:

С 23 по 29 августа, параллельно с чемпионатом мира по боксу в Гамбурге, в Махачкале пройдет международный турнир. В соревновании примут участие пять армянских мастеров кожаной перчатки.
Как сообщил пресс-службе НОКА главный тренер национальной сборной Армении Давид Торосян, в столицу Республики Дагестан отправятся Ваге Бадалян (52 кг), Корюн Астоян (69 кг), Юра Дарабян (75 кг), Генрих Саргсян (91 кг) и Ануш Григорян (52 кг).
Наши спортсмены выступят в Махачкале под руководством члена тренерского штаба сборной Рудика Мкртчяна.