Ծաղկաձորի գլխավոր մարզաբազայում ավարտվեց «Լավագույն մարզական ընտանիք» մրցույթի եզրափակիչ փուլը:
Բոլոր տարիքային խմբերում եւ հաշմանդամություն ունեցող ընտանիքները վեց մրցաձեւերում հաղթողներն արժանացան մեդալների, հավաստագրերի եւ դրամական պարգեւների, որոնք հանձնեց ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն ավանդույթի համաձայն 100 հազարական դրամ պարգեւներ հանձնեց տարիքային չորս խմբերի եւ հաշմանդամություն ունեցող ընտանիքների ամենակրտսեր մասնակիցներին:
Բոլոր տարիքային խմբերի եւ հաշմանդամություն ունեցող ընտանիքների վեց մրցաձեւերում մրցանակային տեղ զբաղեցրած ընտանիքներին պարգեւատրեց ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար, ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը:

На главной спортивной базе Цахкадзора завершился финальный этап конкурса "Лучшая спортивная семья".
Победители в шести спортивных дисциплинах во всех возрастных группах и среди семей с инвалидностью удостоились медалей, почетных грамот и денежных призов, которые вручил президент РА Серж Саргсян.
Президент НОКА Гагик Царукян традиционно вручил премию 100000 драмов самым младшим участникам семей четырех возрастных групп и имеющих инвалидность.
Семьи, ставшие призерами в шести спортивных дисциплинах, во всех возрастных группах и семьях с инвалидностью наградил министр спорта и по делам молодежи, генеральный секретарь НОКА Грачья Ростомян.