Կայացավ կարատեի Հայաստանի առաջնությունը
Մայիսի 28-ին Խուլերի մշակույթի եւ սպորտի հանրապետական պալատում կայացավ պատանիների, երիտասարդների (8-ից 17 տարեկաններ) եւ մինչեւ 20 տարեկան մեծահասակների Հայաստանի 29-րդ առաջնությունը, որին մասնակցեց Հայաստանի եւ Արցախի 23 ակումբ ներկայացնող 360 մարզիկ:
Առաջնությունն անցկացվեց կատա (գործողությունների համալիր մենամարտ անտեսանելի հակառակորդի հետ) եւ կումիտե մրցաձեւերում: Մարզիկները մրցեցին վեց տարիքային խմբերի (8-9, 10-11, 12-13, 14-15, 16-17, 18-20 տարեկաններ) տարբեր քաշային կարգերում:
Առաջնության արդյունքներով կձեւավորվի երեք հավաքական` պատանիների, երիտասարդների եւ մինչեւ 20 տարեկանների: Լավագույն կարատեիստները կպատրաստվեն Եվրոպայի եւ աշխարհի առաջնություններին եւ կձգտեն 2020 թվականի օլիմպիական խաղերի մասնակցության վարկանիշ նվաճել:

28 мая в Республиканском дворце культуры и спорта глухих состоялся 29-й чемпионат Армении по каратэ среди юношей, юниоров (от 8 до 17 лет) и взрослых до 20 лет. В первенстве приняли участие 360 спортсменов, представлявшие 23 клуба Армении и Арцаха.
Чемпионат проводился в дисциплинах Ката (комплекс движений, изображающий бой с невидимым противником) и Кумитэ. Спортсмены соревновались в различных весовых категориях в шести возрастных группах (8-9, 10-11, 12-13, 14-15, 16-17, 18-20 лет).
По результатам первенства страны будут сформированы три сборные: юношей, юниоров и до 20 лет. Лучшие каратисты будут готовиться к чемпионатам Европы и мира, стремясь завоевать рейтинг для участия в Олимпийских играх 2020 года.