Սերժ Սարգսյանը մասնակցել է Վաղարշապատի ֆուտբոլի ակադեմիայի հիմնարկեքին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Արմավիրի մարզ: Էջմիածին քաղաքում հանրապետության նախագահը Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միության (ՈՒԵՖԱ) նախագահ Ալեքսանդր Չեֆերինի, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ղեկավարության, մարզական, քաղաքական եւ հասարակական գործիչների հետ մասնակցել է Վաղարշապատի ֆուտբոլի ակադեմիայի հիմնարկեքի արարողությանը:
Հանրապետության նախագահն ակադեմիայի կառուցման շինհրապարակում ծանոթացել է ինչպես Վաղարշապատի, այնպես էլ մարզի մեկ այլ՝ Արմավիր քաղաքում կառուցվող ֆուտբոլի ակադեմիայի շինարարական նախագծերին, զրուցել ծրագրի պատասխանատուների և շինարարների հետ:
Վաղարշապատի ֆուտբոլի ակադեմիայի հիմնարկեքի արարողությունից հետո հանրապետության նախագահը հանդիպում է ունեցել ՈՒԵՖԱ-ի նախագահ Ալեքսանդր Չեֆերինի հետ:

Президент Серж Саргсян сегодня с рабочим визитом посетил Армавирский марз. В Эчмиадзине Президент РА вместе с президентом Союза Европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) Александром Чеферином, руководством Федерации футбола Армении, спортивными, политическими и общественными деятелями участвовал в церемонии закладки фундамента футбольной академии Вагаршапата.
Президент РА ознакомился со строительными проектами футбольных академий, строящихся в Вагаршапате, а также еще в одном городе марза – Армавире, побеседовал с ответственными за программу и строителями.
После церемония закладки фундамента футбольной академии Вагаршапата Президент РА встретился с президентом УЕФА Александром Чеферином.